1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Otomotiv Devlerinde İstifalar Başladı
Otomotiv Devlerinde İstifalar Başladı

Otomotiv Devlerinde İstifalar Başladı

Bursa’da TOFAŞ işçilerinin sendikadan istifaları başladı. TOFAŞ fabrikası karşısında toplanan bir grup işçi, istifalarını ve dilekçelerini imzalayarak fabrika insan kaynaklarına verdi. Emniyet Müdürlü...

A+A-

Bursa’da TOFAŞ işçilerinin sendikadan istifaları başladı. TOFAŞ fabrikası karşısında toplanan bir grup işçi, istifalarını ve dilekçelerini imzalayarak fabrika insan kaynaklarına verdi. Emniyet Müdürlüğü ise grubun toplanmasına izin vermedi.

Tofaş işçileri vardiya değişim saatinde fabrikanın 1 nolu kapısında masa kurup, Türk Metal Sendikası’ndan istifa için toplandılar. İşçilerin toplanmasıyla birlikte Bursa Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, toplanma ve gösteriye izin verilmeyeceğini açıkladı. İşçiler, emniyet yetkilileri ile uzun süren görüşmelerin ardından ikna olarak olaysız bir şekilde dağıldı. Bunun üzerine istifalarını imzalayan ve dilekçe yazan işçiler, fabrikanın insan kaynaklarına teslim etti. TOFAŞ’ta toplam 8 bine yakın işçinin sendikadan istifa edeceği öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT