1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Polisi Alarma Geçiren Şüpheli Araçtan ET Çıktı
Polisi Alarma Geçiren Şüpheli Araçtan ET Çıktı

Polisi Alarma Geçiren Şüpheli Araçtan ET Çıktı

Bursa’da bir kamyondan yola saçılan donmuş et parçaları tüm polis ekiplerini alarma geçirdi. Kamyonun sürücüsü sanayiden oto yedek parçası aldığını ancak et çıktığını savunurken, donmuş etler içeriğin...

A+A-

Bursa’da bir kamyondan yola saçılan donmuş et parçaları tüm polis ekiplerini alarma geçirdi. Kamyonun sürücüsü sanayiden oto yedek parçası aldığını ancak et çıktığını savunurken, donmuş etler içeriğinin tespiti amacıyla Tarım Bakanlığı’na gönderildi.

İddiaya göre, Bursa’dan İnegöl’e seyir halinde olan bir kamyondan yola et düştüğü ihbarını alan polis ekipleri harekete geçti. Bir süre sonra kamyonu durduran ekipler, aracı incelediklerinde içerisinde oto parçası ve kolilerin olduğunu gördü. Kamyon şoförü M.C., “Araba parçası aldım. Bu parçaları Ankara’ya götüreceğim. Yalova yolu ile tünel arasında aracımdan bir parça kolinin yere düştüğünü ışıklar sayesinde fark ettim. Eski yoldan geri giderek düşen koliyi aldım ve yoluma devam ettim. Et ile alakalı bilgim yok” dedi.

M.C.’nin ifadesine rağmen polis ekipleri, kamyonu otoparka çekerek incelemeye yaptı. Yapılan kontrollerde kamyondan donuk vaziyette 2 parça et ele geçirildi. Etler, incelenmek üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Yapılan incelemelerden sonra etlerin sonucu ortaya çıkacak. Ekipler, sürücü hakkında ‘bozulmuş ve değiştirilmiş gıda ve kaçak et ticareti’ yapmak suçundan işlem yaptı.

Polis, olayla alakalı tahkikat başlattı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT