1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Pursaklar Zabıtasından Kaçak Kesim Operasyonu
Pursaklar Zabıtasından Kaçak Kesim Operasyonu

Pursaklar Zabıtasından Kaçak Kesim Operasyonu

Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ilçede kaçak kesim yaparak halkın sağlığını tehlikeye atan kişilere yasal işlem yaptı.Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne gelen şikayetler üzerine yapılan den...

A+A-

Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ilçede kaçak kesim yaparak halkın sağlığını tehlikeye atan kişilere yasal işlem yaptı.

Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne gelen şikayetler üzerine yapılan denetimde Karaköy Mahallesinde besicilik yapan bir şahsın çiftliğinde kaçak kesim yapıldığını tespit eden ekipler yasal işlem yaparak kaçak kesim yapılan hayvanlara el koydu. 18 adet küçükbaş hayvanın kesildiğini tespit eden zabıta ekipleri ile Pursaklar İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri olumsuzluklara geçit vermiyor. Bu tür denetimlerin sıklaştırılacağını belirten ekipler, halkı uyardı: “Kaçak kesim yapanları şikâyet edin.”

Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Aytaşgın, yaptığı açıklamada, “Sağlıksız ve yasa dışı koşullarda elde edilen etler konusunda hemşehrilerimizin dikkatli olması gerekiyor. Şüphelendikleri ve bilmedikleri yerlerden et ve et ürünleri almamaları gerekiyor” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT