1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. Rant iddiasının ardında Yelkovan mı var?
Rant iddiasının ardında Yelkovan mı var?

Rant iddiasının ardında Yelkovan mı var?

Nazilli belediye meclisi Ekim ayı oturumunda, H.F isimli vatandaşa ait arazi üzerinde görüşülen imar tadilatı konusu rant kokusunu da beraberinde getirdi.

A+A-

Nazilli Post Gazetesi'nden Murat Gürkan'ın haberine göre, Nazilli Belediyesi'nin 31 Mart seçimleri öncesi sattığı araziler arasında bulunan Dallıca Mahallesi'nde bulunan ve kamuoyu gündeminden uzun süre düşmeyen 785 parselin hemen bitişiğinde bulunan 1244 metre kare olan üç parselden oluşan araziyi Nazillili H.F isimli vatandaş 350 Bin TL’ye satın aldı.

Nazilli Belediyesi'nde bitişik nizam 3 kat imarlı olarak görülen bu arazi, Büyükşehir Belediyesi’nde ise "Cami" alanı olarak işaretlenmiş.

Araziyi satın alan vatandaş burayı akaryakıt istasyonu yapmak ve ticari alana çevirmek için 1/5000’lik ölçek çalışması için Aydın Büyükşehir Belediyesine müracaatta bulundu.

img-20191016-wa0032.jpg

BÜYÜKŞEHİR DİYANET'TEN GÖRÜŞ İSTEDİ

Nazilli Belediyesi imarında konut alanı, Büyükşehir belediyesi 1/ 5000’lik ölçek üzerinde ise cami alanı olarak görülen bu arazi hakkında vatandaşın tadilat talebi doğrultusunda diyanetten görüş isteyen Büyükşehir Belediyesi, gelen resmi yazı üzerinde vatandaşın talebini olumlu bularak 1/1000’ölçekli çalışma yapılması için Nazilli Belediyesi'ne gönderdi.

img-20191016-wa0031.jpg

NAZİLLİ BELEDİYESİ İMAR KOMİSYONUNDA BEKLETİLİYOR

Nazilli Belediyesi'nin Ekim ayı oturumunun 7.maddesi olarak görüşülen 1709,1710 ve 1749 parseller ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği, mecliste görüşülerek imar komisyonuna sevk edildi.

5 kişiden oluşan İmar komisyonu tarafından görüşülen tadilat konusunda İYİ Partili meclis üyeleri ile görüş ayrılığına düşen CHP’li meclis üyelerinin tadilatın onaylanmaması konusunda görüş bildirdiği öğrenildi.

Halen imar komisyonunda ertelenerek bekleyen tadilat değişikliği konusunda İYİ Partili Belediye Başkanvekili Soner Yelkovan’ın ısrarcı olduğu ve arazinin ticari alana çevrilmesi konusunda olumlu görüş bildirdiği öğrenildi.

img-20191016-wa0030.jpg

DEĞERİ 4 KAT ARTACAK!

350 Bin TL’ye satın alınan ve içerisinde bitişik nizam 3 kat imar izni bulunan 1244 metrekare arazi üzerine bugünün şartlarıyla yapılabilecek olan 8 daire her biri 150 Bin TL’den satılmış olsa sahibine 1 Milyon 200 Bin TL kazandıracak.

Geçmişteki belediye yönetiminin kelepir fiyata sattığı bu arazi, şayet  imar komisyonunda akaryakıt istasyonu yapılmak üzere onaylanırsa bu fiyat en az dört katına çıkarak büyük bir rant elde edilmiş olacak.

BAŞKAN ÖZCAN BU KONUDA RAHATSIZ

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın, bir önceki yönetim tarafından cami alanı olarak işaretlenmesine rağmen kelepir fiyata satılan bu arazinin akaryakıt istasyonuna  çevrilmesine ilişkin rahatsız olduğu kulislerde konuşuluyor. Meclise gelen bu kararın düzeltilerek Büyükşehir’ e iade edilmesi ise kulislere yansıyan diğer bilgiler arasında yer alıyor.

Belediyeye ait arazilerin satışının yapılmaması konusunda seçim öncesi propaganda yapan Özcan’ın daha önceden imarda işaretlenen arazilerin satılmaması konusunda hassas davrandığı ve bu konuda rahatsızlık duyduğu öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT