1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Recai Berber, Şehit Ailelerini Yalnız Bırakmadı
Recai Berber, Şehit Ailelerini Yalnız Bırakmadı

Recai Berber, Şehit Ailelerini Yalnız Bırakmadı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber anneler gününde maden faciasında şehit düşenlerin ailelerini yalnız bırakmadı. Kırkağaç’ta şehit eşleri ile görüşen Be...

A+A-

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber anneler gününde maden faciasında şehit düşenlerin ailelerini yalnız bırakmadı. Kırkağaç’ta şehit eşleri ile görüşen Berber, ilçedeki şehitliği Manisa Büyükşehir Belediyesi bu ay içinde tamamlamadığı takdirde Kırkağaç Belediyesi’ne yaptıracaklarını söyledi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde Çam Festivaline katıldı. Festivalin sivil bir hareket olduğunu kaydeden Berber, “Kırkağaç Göleti tamamlandığında burası tam bir rekreasyon alanına dönüşecek” dedi. Berber anneler günü dolayısıyla da alanda annelere 10 bin gül dağıttı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber Kırkağaç Çam Festivali’ne katıldı. Burada kadınlara anneler günü dolayısıyla gül dağıtan Berber, Soma maden kazasında şehit olan madencilerin ailelerini ziyaret etti. Üzücü olayda şehit olan Mehmet Yavaş’ın ailesi ile görüşen Recai Berber, şehidin 16 yaşındaki oğlu Barış Yavaş’la özel olarak ilgilendi. Berber, lise ikinci sınıf öğrencisi Yavaş’ın eğitim süresince burslu okumasına yardımcı olacaklarını ifade etti.

BÜYÜKŞEHİR YAPMAZSA BİZ YAPACAĞIZ

Maden şehitlerinden Ramazan Mercan’ın eşi Ayşe Mercan ve çocukları Büşranur Mercan ile İbrahim Mercan’ı da evlerinde ziyaret eden Berber, anne Ayşe Mercan’ın “Şehitliğin bir an önce yapılmasını istiyoruz. Kabre ziyarete gittiğimizde üzülüyoruz” demesi üzerine, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Kırkağaç şehitliğini tamamlamaması halinde bir-iki ay içinde kendilerinin şehit mezarlarının bulunduğu kısmı şehitliğe dönüştüreceklerini söyledi. Berber, Kırkağaç Belediye Meclisi’nde bu yöndeki kararın oy birliğiyle de alındığını sözlerine ekledi. Anne Ayşe Mercan’ın kendilerini arayıp, sordukları için teşekkür ettiği Berber, şehit ailelerinin ve çocuklarının kendilerine emanet olduğunu kaydetti.

Berber, Fatmanur Kaska isimli şehit kızı için düzenlene sürpriz doğum günü kutlamasına da katıldı.

ÇAM FESTİVALİ SİVİL BİR HAREKET

Aile ziyaretleri öncesinde Çamlık’ta Kırkağaçlı muhtarlarla kahvaltıda buluşan Berber, 154 yıldır süren Çam Festivali’nin sivil bir hareket olduğunu dile getirdi. AK Parti Manisa Milletvekili adayları Musa Yılmaz, Güzide İçen Kasap, Kırkağaç Belediye Başkanı İsmail Gedüz’ün de katıldığı kahvaltıda konuşan Berber, 7-8 yıl önce dağınık bir halde olan ve insanların gelip çadır kurdukları çamlık alanın, yapılan çalışmalar neticesinde modern ve sosyo-kültürel bir alan haline geldiğini vurguladı. Berber, projesi ve testleri tamamlanan Gölet projesi ile birlikte Çamlık alanının tam bir rekreasyon alanında dönüşeceğinin altını çizdi. Berber, “Bu konudaki projeyi tamamladık. Bildiğiniz gibi yaz aylarında çamlık pek insanların toplanmasına uygun bir alan olmuyordu. Sıcağın etkisi görülüyordu. Önümüzdeki günlerde çalışmasına başlanacak olan Gölet tamamlandığında çamların arasında Çamlık’a su taşıyacağız. Burayı rekreasyon alanına dönüştüreceğiz. Sulamayla yeşil dokuyu korumuş olacağız. Hem de Kırkağaç ovasını sulamış olacağız” diye konuştu.

Toplantının ardında Recai Berber ve Güzide İçen Kasap ile AK Parti Kırkağaç Kadın Kolları üyeleri anneler günü dolayısıyla kadınlara 10 bin adet gül dağıttılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT