1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Recepbey İlkokulu bilgi yarışmasında birinci oldu
Recepbey İlkokulu bilgi yarışmasında birinci oldu

Recepbey İlkokulu bilgi yarışmasında birinci oldu

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası bilgi yarışmasının galibi Recepbey İlkokulu oldu.

A+A-

Nazilli Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen yarışmaya resmi ve özel toplam 30 ilkokuldan, üçer öğrenci katıldı. Nazilli'de okullar arası bilgi yarışması ilk defa düzenlendi. Sabah saatlerinde başlayan ve büyük bir heyecana sahne olan "İlkokul Öğrencileri Arası Bilgi Yarışmasında" büyük bir çekişme yaşandı. Okullardan yarışamaya izlemeye gelen öğrenciler arkadaşlarına tezahüratla destek oldu.

Yarışmayı, Nazilli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün Başkanlığında  düzenleme komisyonu ve soru hazırlama komisyonu tertip etti. 

“ÇOK GÜZEL BİR ORTAM OLDU”

Yarışma hakkında bilgi veren Nazilli ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün, "Nazilli genelinde ilk defa uzun zamandır yapılmayan ilkokullar arası bilgi yarışmasını Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirdik. 30 ilkokulumuzun katılımıyla gerçekleşti. Seyircilerle birlikte salondaki ambiyans çok güzeldi. Önemli olan burada çocuklarımızın sosyal, kültürel olarak birbirleriyle etkileşimleri, sosyalleşmeleri dostluk arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirmeleridir. Bu amacımıza da ulaştığımıza inanıyorum. Dolayısıyla burada çok güzel bir ortam oldu. İnşallah ileriki yıllarda da bu yarışmaları yapmayı planlıyoruz. Aslında bu yarışmanın kazananı sadece 3 okulumuz değildir. Bütün çocuklarımız kazanmıştır. Hepsine madalya takdim ettik” ifadelerini kullandı. 

DERECELER KURAYLA BELİRLENDİ

Nazilli’den 30 okulun katıldığı yarışmada 3’erli gruplar halinde yarışıldı. Son soruyla birlikte 6 okul finale kaldı. Yedek sorular sonunda 6 okul 4 okula düştü. Sorular bittiği içinde 4 okul arasında kura yöntemiyle yarışmanın sıralaması belirlendi. Çekilen kura sonucunda Recepbey İlkokulu birinci, Fatih İkinci, Ahmet Yesevi İlkokulu da üçüncülük kurasını seçerek dereceye girmiş oldu.

Recepbey İlkokulu aldığı başarılı sonuçla, Aydın'da Nazilli'yi temsil edecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT