1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Refika Küçükçalık Ortaokulu Bilim Fuarı Ziyaretçilerini Bekliyor
Refika Küçükçalık Ortaokulu Bilim Fuarı Ziyaretçilerini Bekliyor

Refika Küçükçalık Ortaokulu Bilim Fuarı Ziyaretçilerini Bekliyor

Refika Küçükçalık Ortaokulu öğrencileri, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Eğitimde İş Birliği Projesi kapsamında bilim fuarı düzenledi.40’dan fazla standın bulunduğu bilim fuarında, öğrenciler bi...

A+A-

Refika Küçükçalık Ortaokulu öğrencileri, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Eğitimde İş Birliği Projesi kapsamında bilim fuarı düzenledi.

40’dan fazla standın bulunduğu bilim fuarında, öğrenciler birbirinden ilginç projelerini sergiledi.

Bilim Fuarı hakkında bilgi veren Refika Küçükçalık Ortaokulu Müdürü Mehmet Baran, bu tip sergilerin her sene düzenlendiğini söyleyerek, “Milli Eğitim Bakanlığıyla TUBİTAK arasında, 2013 yılında yapılan bir protokol gereği eğitimde iş birliği projesi kapsamında Türkiye’deki okullarda, bilimin geliştirilmesi, öğrenciler açısından bilimin eğlenceli hale getirilmesi ve tanıtılması, öğrencilerin yaparak, yaşayarak geliştirmeyi öğrenmesi açısından Türkiye’deki bütün okullarda 5 ile 12 sınıf öğrencileri arasında bilim fuarları düzenlenmeye başlanmıştır. Bu fuarlar Türkiye çapında yapılmaktadır. 3 yıl sürecektir. 2016 yılına kadar devam edecektir” dedi. Bilim fuarında bir yıllık bir emeğin olduğunu ifade eden, fuar sorumlusu İsmail Domurcu’da,”Projelerin amacı vardır. Üniversitelerde proje hazırlayacak yetenekli öğrencilerin olmayışı tespit edilerek. Proje hazırlık faaliyetlerini ortaokullara indirgenmiştir”diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT