1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Rektör Hasan Gönen’in Engelliler Haftası Mesajı
Rektör Hasan Gönen’in Engelliler Haftası Mesajı

Rektör Hasan Gönen’in Engelliler Haftası Mesajı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Engelliler Haftası münasebetiyle mesaj yayınladı.Rektör Gönen, yayınladığı mesajında, toplumun engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştı...

A+A-

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Engelliler Haftası münasebetiyle mesaj yayınladı.

Rektör Gönen, yayınladığı mesajında, toplumun engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırabildiği, normal bireylerin sahip olduğu hakları ve imkanları engelli bireylere sağlayabildiği oranda geliştiğini belirtti. Gönen mesajında, “Bir insanın engelli olması, onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olmasına bir engel teşkil etmemelidir” diyerek, engelli bireylerin isterlerse her işin üstesinden gelebileceklerini vurguladı.

“Hiçbir engelliliğin bilerek ve isteyerek olmadığını unutmayalım, her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmayalım” denilen mesajda, “Hayatın değişik alanlarında, engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre çeşitli düzenlemelerin yapılması, engelli vatandaşlarımızın yaşamsal faaliyetlere ve sosyal hayata katılımını güçlendirerek onlar için yaşanılabilir bir dünya oluşturmak hepimizin görevidir. Bunun bilinciyle eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan, kültür ve sanata, spor ve kent standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe kadar birçok alanda engelli vatandaşlara hizmeti en üst düzeye çıkarmak, bu kardeşlerimizin durumuna uygun mesleki eğitim programları geliştirilerek onların insanca yaşayacakları bir ortamın ekonomik alt yapısını hazırlamak ve engelli insanlarımızın tüketen değil, üreten ve bağımsız yaşayabilen insanlar haline getirilmesine çalışmak hayati önem taşımaktadır. Bu duygularla Engelliler Haftasını kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve sevgili ailelerine sağlıklı ve yaşanılabilir bir dünya diliyorum” ifadeleri kullanıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT