1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Rektör Hasan Gönen’in Hemşireler Haftası Mesajı
Rektör Hasan Gönen’in Hemşireler Haftası Mesajı

Rektör Hasan Gönen’in Hemşireler Haftası Mesajı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Hemşireler Haftası dolayısı ile mesaj yayınladı.Gönen’in yayınladığı mesajda hemşireliğin, insan hayatıyla yakından ilgili olan...

A+A-

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Hemşireler Haftası dolayısı ile mesaj yayınladı.

Gönen’in yayınladığı mesajda hemşireliğin, insan hayatıyla yakından ilgili olan ve güç çalışma şartlarını gerektiren bir meslek olduğu için temelinde sabır, özveri, sevgi ve saygı yattığı belirtildi. Rektör Gönen, hemşirelerin, bireyin, ailenin ile toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve hastalık halinde iyileştirilmesi hizmeti veren sağlık ekibinin en önemli ögelerinden biri olduğu ifade ederek, “Hemşireler, sağlık problemleri olan insanların bir tıbbi kuruluşa başvurmalarından, ayrılmalarına dek olan bütün süreçlerde birebir yanlarındadır.. Bir hastanın tıbbi gelişimini birinci elden gözlemleyen, hastanın gereksinimlerine cevap verip, birebir bireyin iyileşmesinde ki harekete geçirici ve doğrudan etkili olan dinamik bir güçtür. Bu yönü düşünüldüğünde, hemşirelerin, hem eğitim açısından hem de psikolojik, sosyal ve ekonomik açıdan desteklenmesi gereken bir meslek grubudur. Savaşlar, doğal afetler, kazalar, hastalık salgınları gibi her türlü zor şartta görevlerini en verimli şekilde gerçekleştirme azminde olan, mesleğinin getirdiği tüm riskleri göze alarak meşakkatli ancak bir o kadar da onurlu olan bu görevi yerine getiren tüm hemşirelerimizin Hemşireler Haftası’nı kutluyor, görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT