1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Şahin: “Gencecik İnsanlar Can Çekişerek Öldü”
Şahin: “Gencecik İnsanlar Can Çekişerek Öldü”

Şahin: “Gencecik İnsanlar Can Çekişerek Öldü”

AK Parti 24. Dönem Malatya Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Mustafa Şahin, Çukurdere Mahallesi’nde yaptığı konuşmada Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçen 12 Eylül’ü anlattı. Mustafa...

A+A-

AK Parti 24. Dönem Malatya Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Mustafa Şahin, Çukurdere Mahallesi’nde yaptığı konuşmada Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçen 12 Eylül’ü anlattı. Mustafa Şahin, “O dönemde Malatyalı birçok gencimiz can çekişerek öldü” dedi.

7 Haziran genel seçimlerinde 6-0 hedefine odaklanan AK Parti’de mahalle toplantıları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Çukurdere Mahallesi’nde düzenlenen ortak toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Öznur Çalık, AK Parti 24. Dönem Malatya Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Mustafa Şahin ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile çok sayıda partili katıldı.

“TÜM ZIRHLARI KALDIRDIK”

Semazen gösterisiyle başlayan mahalle toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti 24. Dönem Malatya Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Mustafa Şahin, 12 Eylül faşizminin bir numarası Kenan Evren’in ölümüyle 12 Eylül’de yaşananların tekrar gündeme geldiğini söyledi. “Bu ülkede binlerce insanın kanına giren diktatör Kenan Evren’dir” diyen AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Mustafa Şahin, “Darbeci, sağ ve sol görüşlü kişilerden adamlar öldürelim, iktidara gelişimizi meşru bir zemine oturtalım düşüncesiyle gaflet ve delalet içindeydi. Kendilerini koruma yasası olan 15. maddeyi koruyarak, AK Parti iktidarlarına kadar geldiler ve kimse sesini çıkarmadı. Biz onları koruyan tüm zırhları kaldırdık ve onlarla ilgili yargı sürecini başlattık” ifadelerine yer verdi.

“AÇILAN YARALAR HALA KANIYOR”

Kenan Evren’in ölümünün ardından o döneme yakından tanıklık etmiş biri olarak neler düşündüğünü de Çukurdere Mahallesi sakinleriyle paylaşan Mustafa Şahin, “Kenan Evren’in öldüğünü duyunca cezaevlerinde yaşanan işkenceler geldi aklıma geldi. Kendini yakanlar, asanlar geldi gözümün önüne. O dönemde Malatyalı birçok gencimiz can çekişerek öldü. Kısacası Kenan Evren’in kurduğu zulüm mekanizmasının mağdurlarının yüreklerinde ve bedenlerinde açılan yaralar hala kanıyor” şeklinde konuştu.

“DÜNÜN KENAN EVREN’LERİ BUGÜNÜN SİSİ’LERİ”

O dönemde cezaevlerinde binlerce kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Mustafa Şahin, “Kenan Evren mahkemede yargılanıp mahkûm edilmiş olmakla birlikte toplum vicdanında da insanlık adına yargılanmış ve kalplerde mahkum edilmiştir. Dünün Kenan Evren’leri bugünün Sisi’leri ve Esed’leri haline bürünmüştür. Bizler inançlı insanlarız. Dolayısıyla Kenan Evren, ahirette Rabbimin karşısında tüm bu yaptıklarının hesabını verecektir” diyerek, sözlerini tamamladı.

ÇALIK: “KENDİ EVLATLARIMIZA ANLATABİLİRSEK NE MUTLU”

Mustafa Şahin’den sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da bir konuşma yaptı. Annelerin önemine değinerek açıklamasına başlayan Öznur Çalık, “Annem o zor şartlarda bizi okula gönderirken, akşam eve döndüğümüzde önümüze sıcak yemeğimizi verirken zorluk içindeydi. Leğenlerin içerisinde çamaşır yıkar, elinde devasa bulaşıklar yıkardı. İnek sağar, sacda ekmek pişirirdi. Biz onlara layık evlatlar olduysak ne mutlu. Biz onların bize verdiği insan sevgisini kendi evlatlarımıza verebilirsek ne mutlu. Milletimizi, ümmetimizi, Peygamberimizi, yüce Rabbimizi de evlatlarımıza anlatabilmeliyiz” sözlerini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT