1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 26 Temmuz’da
Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 26 Temmuz’da

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 26 Temmuz’da

26 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce sporcunun yarıştığı Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 26 Temmuz’da yapılacak.Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından ‘Herkes İçin Spor’ te...

A+A-

26 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce sporcunun yarıştığı Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 26 Temmuz’da yapılacak.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından ‘Herkes İçin Spor’ temasına uygun olarak düzenlenen yarışın 27.’si 26 Temmuz 2015 Pazar günü İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilecek. Anadolu yakasında Kanlıca’dan başlayarak, Avrupa yakasında Kuruçeşme’de sona erecek yarışma Türkiye’nin ve İstanbul’un tanıtımı açısından da özel bir önem taşıyor.

YÜZÜCÜ ADAYLARI SEÇMELERE KATILACAK

Boğaziçi’nde bu yıl bin 800’ü aşkın Türk ve yabancı yüzücü kulaç atacak. Yarış koşullarına uyan lisanslı yüzücüler ile 2014 yüzme yarışını ilan edilen derecelerde bitirmiş yüzücüler hariç, diğer adaylar İstanbul, Ankara, İzmir, Adana aday seçmelerine katılacak ve kazanan yüzücüler efsanevi parkurda yüzmeye hak kazanacak. Seçmeler; 23 ve 24 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da TYF Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda, 30 Mayıs’ta Adana’da Rıza Salih Saray Kapalı Yüzme Havuzu’nda, 6 Haziran’da İzmir’de Atatürk Yüzme Havuzu’nda (Alsancak) ve 14 Haziran’da Ankara’da Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi Yüzme Havuzu’nda yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT