1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Sarıgöl’de Bayram Havasında Ahilik Haftası Kutlandı
Sarıgöl’de Bayram Havasında Ahilik Haftası Kutlandı

Sarıgöl’de Bayram Havasında Ahilik Haftası Kutlandı

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde, Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen Ahilik Haftası etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu.Sarıgöl ilçesinde, Ahilik Haftası etkinlikleri bayram havasınd...

A+A-

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde, Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen Ahilik Haftası etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu.

Sarıgöl ilçesinde, Ahilik Haftası etkinlikleri bayram havasında kutlandı. Çelenk sunulmasının ardından başlayan törenler, Sarıgöl Belediye Düğün Salonu’nda Ahilik kutlamalarına devam etti. Törene, Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç, Sarıgöl Jandarma Komutanı Üsteğmen İbrahim Doğan, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Sarıgöl İlçe Emniyet Müdürü Salih Öztürk, Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, Manisa AK Parti Milletvekili Adayı Murat Baybatur, siyasi partilerin ilçe başkanları, çok sayıda esnaf ve vatandaş katıldı.

Burada bir konuşma yapan Sarıgöl Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emrah Eroğlu, Ahilik geleneğinin çok eskilere dayandığını kaydetti. Eroğlu, "Ahilik, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde Anadolu’da yaşayan halkın sanat, ticaret, ekonomi gibi çeşitli meslek alanlarında yetişmelerini sağlayan, onları ahlaki yönden yetiştiren, çalışma yaşamını iyi insan meziyetlerini esas alarak düzenleyen bir örgütlenmedir" dedi.

78 YAŞINDAKİ GÖMLEKÇİ YILIN AHİSİ OLDU

Sarıgöl Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen törende, ilçede 57 yıldır gömlekçilik yapan 78 yaşındaki Mustafa Keşkekoğlu’na oda başkanı tarafından geleneklere uygun olarak esnaf cübbesi giydirildi. Beline de şit takılan Mustafa Keşkekoğlu yılın ahisi seçildi. Törende davetlilere lokma da dağıtıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT