1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Sarıgöl’de Kuru Üzümün Tanıtımı İçin Kollar Sıvandı
Sarıgöl’de Kuru Üzümün Tanıtımı İçin Kollar Sıvandı

Sarıgöl’de Kuru Üzümün Tanıtımı İçin Kollar Sıvandı

Sarıgöl üzümlerinin daha iyi tanıtımı ve satımı için kurulan, Sınırlı Sorumlu Sarıgöl Merkez ve Mahalleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yusuf Tüfekçi, kuru üzümün tanıtımı için kolları sıvadı....

A+A-

Sarıgöl üzümlerinin daha iyi tanıtımı ve satımı için kurulan, Sınırlı Sorumlu Sarıgöl Merkez ve Mahalleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yusuf Tüfekçi, kuru üzümün tanıtımı için kolları sıvadı.

Sınırlı Sorumlu Sarıgöl Merkez ve Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yusuf Tüfekçi, Sarıgöl kuru üzümlerinden hazırlattığı 250 gramlık paketler halindeki 100 kuru üzüm paketini Antalya Side Jandarma Kampı’nda dağıtarak tanıtım çalışmalarına başladığını belirtti.

Tüfekçi, "Kooperatifimiz yeni kuruldu. Sarıgöl Sultaniye üzümlerimizin yaş ve kuru olarak önemli bir tanıtımına ihtiyaç var. Bu nedenle kooperatif başkanı olarak ilk kuru üzüm tanıtımını katıldığım askeri kamptaki arkadaşlarıma 250 gramlık yüz paketi dağıtarak başladım. Gerçekten, çok yararlı oldu. Kamptakiler üzüm hakkında bilgiler aldılar." dedi.

Sarıgöl Sultaniye üzümlerinin yaş ve kuru olarak değerlendirilmesinin önemini vurgulayan Tüfekçi, "Mutlaka üreticilerimiz kooperatif çatısı altında toplanmalılar. Yaş ve kuru üzüm alım ve satımlarında kooperatifimiz aracılığı ile yapılırsa üreticilerimizin parasal kaybı olmaz. Kooperatif olarak bu yıl başta askeri birlikler, hastaneler, olmak üzere pek çok yerlerle bağlantılar kurulmaya başlandı. Bilindiği gibi üzüm şifa kaynağıdır. Bu nedenle sadece üzüm değil üzümün mamullerini de yapmak için çalışmalara başlattık." diye konuştu. Tüfekçi, üzüm tanıtımlarını aralıksız olarak yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT