1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Sarıkamış’ta Bedensel Ve Zihinsel Engelli Anne ’Yılın Annesi’ Seçildi
Sarıkamış’ta Bedensel Ve Zihinsel Engelli Anne ’Yılın Annesi’ Seçildi

Sarıkamış’ta Bedensel Ve Zihinsel Engelli Anne ’Yılın Annesi’ Seçildi

Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde bedensel ve zihinsel engelli 6 çocuk annesi kadın, yılın annesi seçildi.Sarıkamış Sarıkoza Girişimci Ev Hanımları Derneği ile Sarıkamış Muhtarlar Derneği Sarıkamış’ta en f...

A+A-

Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde bedensel ve zihinsel engelli 6 çocuk annesi kadın, yılın annesi seçildi.

Sarıkamış Sarıkoza Girişimci Ev Hanımları Derneği ile Sarıkamış Muhtarlar Derneği Sarıkamış’ta en fedakar anne olarak gördüğü bedensel ve zihinsel engelli 6 çocuk annesi Nergiz Boztoprak’ı (47) yılın annesi seçti.

Sarıkamış Sarıkoza Girişimci Ev Hanımları Derneği Başkanı Derya Sadi ile Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Temur, Nergiz Boztoprak’ı tepe mahallesindeki evinde ziyaret ederek çeşitli hediyeler verip Anneler Günü’nü kutladı. Bedensel ve zihinsel engelli olan Nergiz Boztoprak, bedensel engelli olan eşi Abdullah Boztoprak ile 25 yılldır evli ve 2 erkek,4 kız annesi. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılan evde barınan aile, yine Kaymakamlığın yardımlarıyla ayakta durmaya çalışıyor.

Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Temur’da, dernekler ve vatandaşlar olarak bu tür ailelere daha çok sahip çıkılıp hizmet edilmesi gerektiğini belirtti.

Nergiz Boztoprak’ın eşi Abdullah Boztoprak ise eşinin çocuklara ve kendisine çok iyi baktığını kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT