1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Şehzadeler’in Çiçeklerini Özel Öğrenciler Yetiştirecek
Şehzadeler’in Çiçeklerini Özel Öğrenciler Yetiştirecek

Şehzadeler’in Çiçeklerini Özel Öğrenciler Yetiştirecek

Şehzadeler Belediyesi ile Manisa Özel İş Uygulama ve Eğitim Merkezi arasında protokol imzaladı.Şehzadeler Belediyesi’nde düzenlenen protokol imza töreni, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,...

A+A-

Şehzadeler Belediyesi ile Manisa Özel İş Uygulama ve Eğitim Merkezi arasında protokol imzaladı.

Şehzadeler Belediyesi’nde düzenlenen protokol imza töreni, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül arasında gerçekleştirildi. Duyarlı davranışından dolayı Başkan Çelik’e teşekkür eden Şengül, “Burada amaç alışveriş değil, duyarlılığın geliştirilmesi. Başkanımıza en başından beri yanımızda olduğu için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Engelsiz bir şehir inşa etmek için çaba gösterdiklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise, "Daha önce bir protokol imzalamıştık. Üstün yetenekli öğrencilerimizin ürettikleri tepsi, kutu gibi hediyelik eşyaları satın alıp, gelen misafirlerimize hediye ediyorduk. Şimdi buna bir yenisini daha ekliyoruz. Okulumuzda bir sera var. Bu serada kardeşlerimiz tarafından yetiştirilen çiçek ve süs bitkilerini satın alarak, parklarımızda bunları değerlendireceğiz. Şehzadeler daha da güzelleşecek. Kendileri zaten birer çiçek. Belediye olarak, engelsiz bir şehir inşa etmek için çaba gösteriyoruz. Bu nedenle engellilerimize her zaman pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Bugüne kadar her türlü desteği sunmaya çalıştık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bu kardeşlerimiz gerekli eğitimi aldıklarında bir çok işi başarabiliyorlar. Bu proje de onun bir göstergesidir. Yeter ki sahip çıkalım, iyi bir eğitim verebilelim. Onlarla birlikte yaşayıp, onlara değer verelim. Bu konuda emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Hepimiz birer engelli adayı olduğumuzu unutmayalım. Protokolümüz şehrimiz ve halkımız adına hayırlı olsun” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT