1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Serdivan Akademi’de Ustalara Saygı Gecesi Gerçekleşecek
Serdivan Akademi’de Ustalara Saygı Gecesi Gerçekleşecek

Serdivan Akademi’de Ustalara Saygı Gecesi Gerçekleşecek

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde kültürel faaliyetler hız kesmiyor. Usturalı Efendi filminin galası Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilecek.Düzenlediği sanatsal ve kültürel faali...

A+A-

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde kültürel faaliyetler hız kesmiyor. Usturalı Efendi filminin galası Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilecek.

Düzenlediği sanatsal ve kültürel faaliyetlerle yerel ve ulusal çapta ses getiren Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi yarın akşamı etkinlik arşivine bir yenisini daha ekliyor. İçerisinde birçok tarihi mekanı barındıran Uzun Çarşı’da yıllarını mesleğine adayan berber Mehmet Taşkın’ın hayatını konu alan filmin galası 12 Mayıs Salı günü Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilecek. Senelerini sadece mesleğine değil; mesleğinin geleneksel dokusunu korumaya da adayan, Sakarya’da sıcak ve samimi bir yüzün, geleneksel esnaflık değerlerinin, bugün artık sayısı iyice azalmış olan eski zaman beyefendiliğinin günümüzdeki temsilcileri arasında yerini alan Mehmet Taşkın’ın hayat hikayesi beyaz perdeden geleceğe taşınacak. Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada, 12 Mayıs Salı akşamı saat 20.00’da Akademi meydanında gerçekleştirilecek Usturalı Efendi kısa filminin gösterimine tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT