1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. SGK’dan 65 Yıldır Sigortalı İşçi Çalıştıran Esnafa Plaket
SGK’dan 65 Yıldır Sigortalı İşçi Çalıştıran Esnafa Plaket

SGK’dan 65 Yıldır Sigortalı İşçi Çalıştıran Esnafa Plaket

Adana’da, SSK İl Müdürlüğü’nün kurulduğu 1950 yılından bu yana sigortalı işçi çalıştıran işverenlere Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından plaket ve teşekkür belgesi verildi.Sosyal Güvenlik Haftası’...

A+A-

Adana’da, SSK İl Müdürlüğü’nün kurulduğu 1950 yılından bu yana sigortalı işçi çalıştıran işverenlere Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından plaket ve teşekkür belgesi verildi.

Sosyal Güvenlik Haftası’nda SGK, kendilerine finans sağlayan işverenleri unutmadı. Kentte, SSK İl Müdürlüğü’nün kurulduğu 1950 yılında yanında sigortalı işçi çalıştırdığını beyan ederek kuruma müracaat eden ilk işverenlerden olan ve halen faaliyette olan Saydam Caddesi’nde Manifaturacı Kemal Gizer, Karşıyaka Sanayi Çarşısı esnaflarından Tornacı Mehmet Sonel ve Yaycı Bekir Suphi Andaç’a plaket ve teşekkür belgesi verildi.

SGK İl Müdürü Bilal Canbolat, duyarlı işverenlerin kuruma ve topluma karşı olan sorumluluklarını yerine getirme konusunda gösterdikleri hassasiyetin, kayıt dışı ile mücadelede kendilerine güç kattığını söyledi. Yapılacak işbirliklerinin, gelecek nesiller ve ülke geleceğini yakından illgilendirdiğini vurgulayan Canbolat, “Bu, yarınlara daha iyi bir SGK bırakmamızı sağlayacaktır” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT