1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Siirtli Atletler Finale Kaldı
Siirtli Atletler Finale Kaldı

Siirtli Atletler Finale Kaldı

Siirt Gençlik Spor kulübü atletizm takımı, Diyarbakır’da düzenlenen Küçükler Atletizm festivalinde finale kaldı.Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından, Türkiye’de atletizmin altyapısını oluşturmak iç...

A+A-

Siirt Gençlik Spor kulübü atletizm takımı, Diyarbakır’da düzenlenen Küçükler Atletizm festivalinde finale kaldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından, Türkiye’de atletizmin altyapısını oluşturmak için bu yıl ilk kez başlatılan Küçükler Atletizm Festivali 10 Mayıs 2015 tarihinde Diyarbakır’da düzenlendi. Yarışmaya 6 atletle katılan Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Spor Kulübü atletizm takım, yarı final yarışlarında kendi grubunda birinci gelerek Türkiye’de ilk 16 takım arasında kalarak finallere katılmaya hak kazandı.

Konu ile ilgili bilgi veren kulüp antrenörü Erhan Aydın, "4 grupta yapılan ve gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar 28 Haziran 2015 tarihinde İzmir’de düzenlenecek olan finalde Türkiye’nin en iyisi olmaya çalışacaklar. Bu takımlar içinde ilimiz Gençlik Spor Kulübü de yer alıyor. Desteklerinden ötürü Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürümüz Hüsam Olgaç’a, Atletizm İl Temsilcisi M.Fadıl Evin’e, antrenörümüz Aslan Çakmak’a ve atletlerimize maddi desteklerinden dolayı hemşehrimiz iş adamı Süheyl Demirtaş’a teşekkür ediyorum" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT