1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Silvan’da Kanalizasyonlar Karayoluna Akıyor
Silvan’da Kanalizasyonlar Karayoluna Akıyor

Silvan’da Kanalizasyonlar Karayoluna Akıyor

Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Malabadi köyü altyapısı bağlantısı yüzünden karayolunda oluşan sıkıntı çileye dönüştü.Köy altyapı çalışmaları kapsamında Malabadi köyünde yürütülen altyapı bağlantı...

A+A-

Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Malabadi köyü altyapısı bağlantısı yüzünden karayolunda oluşan sıkıntı çileye dönüştü.

Köy altyapı çalışmaları kapsamında Malabadi köyünde yürütülen altyapı bağlantıları yapılmaması nedeniyle karayolunda su birikintisi oluştu. Malabadi köy merkezinden geçen karayolunda biriken pis sular nedeniyle köylü vatandaşlar sıkıntı yaşarken, araç sürücüleri ise zor anlar yaşıyor. Köy Muhtarı Kasım Turan, "Köyümüzde daha önce altyapı çalışmaları kapsamında yürüten çalışmalar yarım bırakılarak, bize azap çektirmek istiyorlar. Kaldırımlar yapıldı yarım bırakıldı, kanalizasyon yapıldı, yarım bırakıldı. Biz bu ülkenin vatandaşları değil miyiz. Köy hizmetleri belediyeye devredildi. Bizim daha öncede müracaatlarımızın olmasına rağmen kimse ilgilenmedi. İlgililere kaç defa söyledik ama ilgilenen olmadı. Yağmur ve kanalizasyon suyu bir birine karışınca karayolunda adeta gölet oluşuyor. Yine pis kokudan evlerimizde duramıyoruz. Yetkililerin bir an önce çara bulmasını istiyoruz" dedi.

Her gün Sason-Diyarbakır arasında taşımacılık yaptığını söyleyen minibüs sürücüsü Ayhan Aktaş, "Bizler yolcu taşımacılığını yapan araç sürücüleri olarak bu yol bizim için azap verici, bazen fark etmeden çukurun içine düşerek araçlarımız zarar görüyor. Bazen de biriken su yüzünden araçlarımızın motorları zarar görüyor. Bu çileden bıktık. Bu yola bir çare bulunmasını istiyoruz" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT