1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Siverek Anadolu Lisesi’nde Münazara Yarışması Düzenlendi
Siverek Anadolu Lisesi’nde Münazara Yarışması Düzenlendi

Siverek Anadolu Lisesi’nde Münazara Yarışması Düzenlendi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Siverek Anadolu lisesinde, öğrencileri araştırma ve geliştirmeye yönelik olarak münazara yarışması düzenlendi.Geleneksel olarak yapılan münazara yarışması bu yıl çok çe...

A+A-

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Siverek Anadolu lisesinde, öğrencileri araştırma ve geliştirmeye yönelik olarak münazara yarışması düzenlendi.

Geleneksel olarak yapılan münazara yarışması bu yıl çok çetin geçti. Final münazarasında 11-E sınıfı “Adaletin sağlanmasında kanun önemlidir” konusunu; 11-D sınıfı ise “Adaletin sağlanmasında vicdan önemlidir” i savundu. Münazara sonunda 11-E sınıfı birinci oldu. 9. sınıflarda 9-A, 10. sınıflarda da 10-C sınıfı birinci oldu. Okul müdürü Ali İnan, ”Okul sadece ders anlatılan bir yer değildir. Okulda öğrenciler araştırmaya yönlendirmeli, bilgiye öğretmen rehberliğinde kendileri ulaşmalıdır. Bu etkinlikle öğrencilerimizin bu kazanıma ulaştıklarını görüyorum. Çok güzel ve etkili geçen münazara şenliğimizin her yıl daha da iyiye gideceği temennisindeyim” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT