1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Siverek Fotoğraf Sevdalıları Siverek’i Fotoğraflar İle Tanıtacak
Siverek Fotoğraf Sevdalıları Siverek’i Fotoğraflar İle Tanıtacak

Siverek Fotoğraf Sevdalıları Siverek’i Fotoğraflar İle Tanıtacak

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Siverek Halk Eğitim Müdürlüğü çatısı altında organize olan ve henüz dernekleşme aşamasında faaliyet yürüten "Siverek Fotoğraf Sevdalıları" adlı gurup Siverek’i fotoğraf...

A+A-

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Siverek Halk Eğitim Müdürlüğü çatısı altında organize olan ve henüz dernekleşme aşamasında faaliyet yürüten "Siverek Fotoğraf Sevdalıları" adlı gurup Siverek’i fotoğraflarla tanıtacak.

Siverek ilçesi sınırlarında halk tarafından "Saklı Cennet" olarak bilinen ve görenleri büyüleyen "Takoran Vadisi", Siverek Fotoğraf Sevdalıları’nın organize ettiği,Siverek Kaymakamlığının da destekleriyle ŞUFSAD Derneği üyelerinin de davet edildiği Takoran Vadisi tanıtım gezisine profesyonel ve amatörlerden oluşan toplam 55 Fotoğrafçı katıldı.

Gezi Siverek Kaymakamlığının tahsis ettiği tekne ile vadinin baraj suları ile buluştuğu yerlerin fotoğraflanmasının ardından Takoran Köyü Muhtarı ve köylülerin sıcak misafirperverliği ile köydeki doğal yaşam deklanşörler ile tarihe not edildi.Yine bölgede bulunan ve Yılmaz Güney’in doğup büyüdüğü Desman Köyünün ziyaret edilmesinin ardından görenleri kendisine hayran bırakan Takoran Vadisi doruklarında baraj sularının süslediği doğal güzelliği gün batımı eşliğinde ölümsüzleştiren fotoğraf sanatçıları, hayranlıklarını gizleyemedi.

Ayrıca Siverek Fotoğraf Sevdalıları Kurs Eğitmeni Polis Memuru Selahattin Atsoy gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 2 (iki) ay önce Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde başladıkları Fotoğrafçılık Kursuna ilginin günden güne arttığını ve kurulum çalışmalarının tamamlanmak üzere olan Siverek Fotoğraf Sevdalıları Derneği adı altında buluşan fotoğraf severlerin ilk hedeflerinin Takoran Vadisini Ülke Turizmine kazandırmak olduğunu belirtti. Bu bağlamda yapılan çalışmaların ilerleyen tarihlerde yardıma muhtaç öğrenciler yararına yapılacak olan fotoğraf sergisinde meraklılarına sunulacağı söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT