1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Sofuoğlu: “Engellilerimiz Toplumun Ayrılmaz Bir Parçasıdır”
Sofuoğlu: “Engellilerimiz Toplumun Ayrılmaz Bir Parçasıdır”

Sofuoğlu: “Engellilerimiz Toplumun Ayrılmaz Bir Parçasıdır”

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, engelli bireylerin sorunlarının yalnızca onları ve ailelerini değil, tüm insanlığı ilgilendiren toplumsal sor...

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, engelli bireylerin sorunlarının yalnızca onları ve ailelerini değil, tüm insanlığı ilgilendiren toplumsal sorunlar olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sofuoğlu, “Engellilerin kendi kendine yetmesinin, belli bir bilgi ve kültür düzeyine ulaşmasının, meslek edinip üretken hale gelebilmesinin toplumsal hayata katılmasının sağlanması gerekmektedir. Engellilerin kamusal hayatın her alanına tam ve bağımsız kişiler olarak katılımı, çalışma alanında fırsat eşitliğinin sağlanması, kişisel gelişim imkanlarından istifade edebilmeleri, eğitim öğretim hizmetlerine erişimin kalıcı olarak sağlanması, yapılan düzenlemelerin engelli vatandaşlarımız da düşünülerek planlanması ve uygulanması, engellilerini dört duvar arasına kapatmayan, sosyal alanda imkan ve kamusal alanda istihdam oluşturan bir Türkiye ve dünya için herkes duyarlı olmalı ve elinden geleni yapmalıdır.” dedi.

Engellilerin hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmesi gerektiğini kaydeden Sofuoğlu şunları söyledi:

“Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkan ve kolaylıklar, toplumların gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergesidir. Engelliler Haftası’nda, engellilerimizin sorunları sadece bir gün ve bir hafta diliminde ele alınmakla yetinilmemeli; sürekli gündemde tutulmalı ve çözümün de üretildiği günler olmalıdır. Eğitim-Bir-Sen olarak, engellilerimizin sorunlarının çözümü ve kazanımların daha da artması için her türlü mücadeleyi vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT