1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Soma’lı Faruk Soma Faciasını Unutturmadı
Soma’lı Faruk Soma Faciasını Unutturmadı

Soma’lı Faruk Soma Faciasını Unutturmadı

Soma‘da hayatını kaybeden maden işçileri için birçok basın açıklaması düzenledikten sonra halk tarafından Somalı Faruk olarak adlandırılan Haber-Sen sendikası Çıldır temsilcisi Faruk Öztürk Soma’da ya...

A+A-

Soma‘da hayatını kaybeden maden işçileri için birçok basın açıklaması düzenledikten sonra halk tarafından Somalı Faruk olarak adlandırılan Haber-Sen sendikası Çıldır temsilcisi Faruk Öztürk Soma’da yaşanan maden faciasının yıl dönümünde basın açıklaması yaptı.

Çıldır Kaymakamlığı önünde gerçekleşen basın açıklamasında Öztürk” Soma faciasında kaybettiğimiz 301 bir madencimizi unutmadık ve unutturmayacağız. İşçi ölümleri kader değildir. Taşeron şirketler işçi ölümlerinin önüne geçmek için yeterli önlemler almamaktadır. Bugün Çıldır’a olduğu gibi Haber-Sen, Türkiye Mimarlar Odası, KESK ve diğer birçok sivil toplum kuruluşu olarak Soma faciasını unutturmamak için Ülkemiz genelinde basın açıklaması yapmaktayız. Yarın 16 Mayıs günüde Soma ‘da Devrimci işçi örgütü olarak miting düzenleneceğiz. Madende hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailelerinin yanında olacağız. Soma faciasının unutulmadığı bir kez daha tüm Türkiye’ye göstererek yaşanan acıları paylaşıyoruz. Taşeron işçiliğe artık son verilmesini istiyoruz. İş kazaları kader değildir. Soma faciasına neden olanların yargılanmasının yeterince yapılmasını istiyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT