1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Şükrü Nazlı: AK Parti, Çözümün Adresidir
Şükrü Nazlı: AK Parti, Çözümün Adresidir

Şükrü Nazlı: AK Parti, Çözümün Adresidir

AK Parti Kütahya milletvekili adayı Şükrü Nazlı, 13 yıllık AK Parti iktidarının Kütahya’da kronik hale gelen bir çok problemi de çözümü kavuşturduğunu kaydetti.AK Parti’nin hizmet partisi olduğunu dil...

A+A-

AK Parti Kütahya milletvekili adayı Şükrü Nazlı, 13 yıllık AK Parti iktidarının Kütahya’da kronik hale gelen bir çok problemi de çözümü kavuşturduğunu kaydetti.

AK Parti’nin hizmet partisi olduğunu dile getiren Nazlı, "Zihinlerimizi tazelediğimizde, 2002 öncesi Kütahya çok vahim durumdaydı. Karayolları ağından dışlanmış, siyasi sebeplerden dolayı hizmetlerden mahrum bırakılmış, kirli havasıyla bile başa çıkamayan bir şehirdi.Kirli havasındaki değerler vahim boyutlardaydı, 7 yıl boyunca Türkiye’nin en kirli havasıydı. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre zehir seviyesinde bir havaydı. Sokağa çıkma yasağı gündemdeydi. Ciddi hastalık yaşayanlar dışarı çıkıyordu.Bozuk yolları espririlere konu oluyordu. ’Otobüste uyurken sallantılar sizi uyandırmaya başladıysa Kütahya’ya girmişsinizidir’ deniyordu. Trafik kazaları yüksekti. Kendi ilçelerimize dahi ulaşım zordu.Sağlık konusunda çok ilkel bir durum vardı. Değil muayene olmak, ilaç almak için bile saatlerce kuyrukta bekleniyordu. Hastahnenin mahallesinde oturan kişi bile SSK’da muayene olamıyordu. Gençlerimiz karamsardı, gelecek için hiç bir umutları yoktu. Koalisyon hükümetlerinin istikrarsız, kaotik ortamlarında yatırımcılar çekingendi. Enflasyon, faizler gibi konular Kütahya gibi illeri geride bırakıyor, cinnet ortamlarına neden oluyordu.Sokaklarda başörtüsü eylemleri, özgürlük arayışları, STK eylemleri, sendikaların dertleri, emeklileri maaş kuyrukları, fakirlerine bakmaktan aciz bir devlet görüyorduk. Memurların zekat alıp almayacağı konularının konuşulduğu, maaşların alay konusu olduğu günlerdi.Muhalefet partileri gerçeği yansıtmayan demogojik açıklamalarda bulunsalar da Kütahya’daki değişimi anlamak için herhangi bir yere bakmak yeterli. İster köylerin, ister şehir merkezinin öncesi ve sonrasını karşılaştırdığınızda sonuç ortaya çıkacaktır.Hava kirliliği sorunu; doğalgaz ve filtrelerle çözüldü. Fabrika bacaları filtreleri için fabrika kuracak kadar para harcandı. Daha bir çok sorun çözüldü.Bugün baktığımızda çözülemez denen tüm kronik sorunlarımızın çözüldüğünü görüyoruz" ifadelerini kullandı. (EFE)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT