1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Suriyeli Öğrenciler Ağlattı
Suriyeli Öğrenciler Ağlattı

Suriyeli Öğrenciler Ağlattı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda Kocaeli Üniversitesi’nde okuyan Suriyeli öğrenciler, ülkelerinde yaşanan iç savaşı konu alan bir tiyatro gö...

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda Kocaeli Üniversitesi’nde okuyan Suriyeli öğrenciler, ülkelerinde yaşanan iç savaşı konu alan bir tiyatro gösterisi sahneledi. Duygusal anların yaşandığı gösteride izleyenler gözyaşlarını tutamadı.

İç savaşın hüküm sürdüğü Suriye’de binlerce insan yaşamını kaybederken binlercesi de ya esir düştü ya da evini yurdunu geride bırakarak başka ülkelere kaçmak zorunda kaldı. Suriye’de yaşanan günlük hayatı konu alan tiyatroda; vatandaşlar eğlenirken bir anda bomba ve silah seslerinin duyulmasıyla başlayan sahne daha sonra vatandaşların esir alınmasıyla devam ediyor. Özgürlük şarkılarının söylendiği sahnede öğrencilerin asker selamı durması ise duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

İzleyenler tarafından büyük alkış alan tiyatronun özel misafirleri de vardı. Kocaeli’ne yerleşen Suriyeli çocuklar, yaşanan iç savaşı gösteren sahneleri izlerken hem o günleri bir daha yaşadı, hem de oyunun sonunda savaşta ölenler için okunan dualara eşlik etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT