1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Tepebaşı Sukurusu Uygulama Merkezi’nde Rekor Rakamlar
Tepebaşı Sukurusu Uygulama Merkezi’nde Rekor Rakamlar

Tepebaşı Sukurusu Uygulama Merkezi’nde Rekor Rakamlar

Tepebaşı Belediyesi “Sukurusu Uygulama Merkezi”, çocuklarda çevre konusunda farkındalık oluşturmaya yönelik çalışmalarda rekor sayılara ulaştı.2010 yılından beri devam eden atölye ve gezici eğitim tır...

A+A-

Tepebaşı Belediyesi “Sukurusu Uygulama Merkezi”, çocuklarda çevre konusunda farkındalık oluşturmaya yönelik çalışmalarda rekor sayılara ulaştı.

2010 yılından beri devam eden atölye ve gezici eğitim tırı çalışmaları 12 bin 700 öğrenciye bu anlamlı hizmeti verdi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, yaptığı açıklamada, Sukurusu Uygulama Merkezi’nde çevre sorunlarının, tüketim ve insan etkileriyle ilgisi ve çözüm önerilerini içeren bir bilinçlendirme programı uygulandığını vurguladı. Ataç, “Oyunlar ve görsel materyallerle tasarlanmış program, özgünlüğü ve etkileşimli bir eğitim olması nedeniyle çocuklarda olumlu bir etki bırakıyor. Sukurusu’nda yapılan çalışmaların dikkat çeken kısmı, ortaya çıkan kağıt ürünün tamamen elde geri dönüştürülmüş olması. Birimde atık kağıtları toplayıp, el yapımı ürünlere dönüştürerek, eski bir zanaat olan kağıt yapımının kendine özel dokusu ve çeşitliliği ile ortaya çıkan tasarımlar üzerine çalışılıyor” şeklinde konuştu.

Sukurusu Uygulama Merkezi, kağıt miktarından çok, çalışma ve etkinlikler ile zihinlerde yer bırakarak atık konusunda duyarlılığı arttırmasını amaçlıyor ve kurulduğu günden bu yana yürüttüğü çevre çalışmaları ile adından sıkça söz ettirdi.

Sukurusu Uygulama Merkezi’nde geleneksel yeni yıl tebrik kartları da hazırlanıyor. Narçiçeği Kadın Kooperatifi’nin emeği ile bu güne kadar 43 bin tebrik kartı üretildi. Belediyenin çeşitli etkinliklerinde kullanılmak üzere üretilen plaket, sertifika ve katılım belgelerinin sayısı ise bin 550 oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT