1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Turkcell’den Çiftçilere Hediye
Turkcell’den Çiftçilere Hediye

Turkcell’den Çiftçilere Hediye

Turkcell, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü tarımsal ve hayvansal üretim yapan müşterilerine 14 ve 15 Mayıs günlerinde yarım saat her yöne konuşma hediyesi vereceğini duyurdu.14 Mayıs Dünya Çiftçiler G...

A+A-

Turkcell, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü tarımsal ve hayvansal üretim yapan müşterilerine 14 ve 15 Mayıs günlerinde yarım saat her yöne konuşma hediyesi vereceğini duyurdu.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, tarımsal üretimin önemine dikkat çekmek ve çiftçinin emeğine duyulan saygıyı ortaya koymak üzere kutlanıyor. Turkcell, müşterilerine bu güne özel bir hediye veriyor. 14-15 Mayıs tarihlerinde iki gün boyunca geçerli olacak 30 dakika ücretsiz konuşma hakkından, Turkcell Çiftçi Birliği’ne ücretsiz üye olan tüm faturalı ve Hazır Kart’lı bireysel Turkcell müşterileri yararlanabilecek.

Turkcell, 6 yıldır tarımsal üreticiler ve hayvan yetiştiricileri için sunduğu hizmet ve uygulamaları, “Turkcell Çiftçi Birliği” çatısı altında topluyor. Turkcell Çiftçi Birliği’nin üye sayısı şu anda 1 milyon 350 bine ulaşmış durumda. Turkcell Çiftçi Birliği üyeleri, Türkiye’de bir ilk olan köy bazında hava durumu servisinin yanı sıra tarımsal destek bilgilendirmelerinden ve kişiselleştirilmiş zirai danışma hizmeti sunan Turkcell Tarım Doktoru Servisi gibi Turkcell’lilere özel hizmetlerden de faydalanabiliyor.

Turkcell Tarım Doktoru servisi ile tarlasını ve yetiştirdiği ürünü kaydettiren tüm çiftçiler, ürünlerinin evre geçişlerini ve bu evrelerde ürünlerin olması gereken fiziksel durumunu takip edebiliyor. Turkcell Tarım Doktoru Paketi’ne abone olan çiftçilerin maliyetlerinde yüzde 20 düşüş, verimlerinde ise yüzde 10 artış sağlanabiliyor. Turkcell’li çiftçiler; ürüne ve tarlaya özel teknik yetiştiricilik programı, ürüne ve tarlaya özel gübreleme programı, ilçe bazlı beş günlük meteoroloji hava tahminleri, bölgesel bazda hastalık ve zararlılara karşı erken uyarılar, 8099 Tarımsal Destek Hattı, tarımsal ürünler hakkında pazar bilgileri, hal fiyatları, PTT şubeleri aracılığıyla indirimli toprak ve ürün analizleri ve Tarım Bakanlığı’ndan bölgeye ve ürüne özel teşvik ve destek bilgileri gibi konularda Turkcell Tarım Doktoru’nun olanaklarından faydalanabiliyorlar.

“Faturam Hasatta” servisi ile dönemsel gelire sahip çiftçiler faturalarını daha geç ödeme imkânına sahip oluyor. Çiftçiler herhangi bir banka aracılığına gerek olmadan, taahhüt vermeden ve erteleme faizi olmadan, “Faturam Hasatta’ servisinden ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Turkcell, çiftçilerin aylık 100 TL’yi geçmeyen faturalarının son ödeme tarihini, Faturam Hasatta katılımından sonra çıkacak 6. faturalarının son ödeme tarihine erteliyor. Fatura tutarı 100 TL’yi geçmediği sürece Faturam Hasatta katılımından sonra çıkan ilk fatura 5 ay, ikinci fatura 4 ay, üçüncü fatura 3 ay, dördüncü fatura 2 ay, beşinci fatura ise 1 ay olacak şekilde toplam 5 fatura dönemi boyunca ödeme alınmıyor. Böylelikle, çiftçiler 6 ayda bir toplu ödeme yapma imkânına sahip oluyor. En az 6 aydır Turkcell Faturalı Çiftçi Tarifesi’nde olan tüm müşteriler bu servisten faydalanabiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT