1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Üniversite Öğrencilerinin Çevre Duyarlılığı
Üniversite Öğrencilerinin Çevre Duyarlılığı

Üniversite Öğrencilerinin Çevre Duyarlılığı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Meslek Yüksekokulu tarafından başlatılan "Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası çerçevesinde Bitlis’in Ahlat ilçe sahilinde temizlik çalışması yapıldı.İki gün sürecek tem...

A+A-

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Meslek Yüksekokulu tarafından başlatılan "Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası çerçevesinde Bitlis’in Ahlat ilçe sahilinde temizlik çalışması yapıldı.

İki gün sürecek temizlik kampanyası; Van’ın Erciş ve Gevaş ilçesi ile Bitlis’in Adilcevaz, Ahlat ve Tatvan sahillerinde yürütülecek. Ahlat ilçe sahilinde başlatılan temizlik çalışmasında, ilçedeki tüm liselerden 20’şer kişilik öğrenci gurubu eşlik etti. Ahlat sahilinde yapılan temizlik çalışmasının ardından Van YYÜ öğrencileri tarafından müzik-eğlence programı düzenlendi. Daha sonra konu hakkında bir açıklama yapan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Erdoğan Özel, Van Gölü sahillerini temiz tutmak için çaba göstermek gerektiğine vurgu yaparak, “Yüzüncü Yıl Üniversitesi olarak çevreye karşı duyarlılık bilinci oluşturmaya çalıştık. 5 ilçede 2 gün sürecek bir kampanya geliştirdik. Her ilçedeki kaymakamlık, belediye ve milli eğitim müdürlükleri ile birlikte bu kampanyayı uygulamaya geçiriyoruz. Halkın da katılımı oluyor. Bu uygulama ile Van Gölü’nün kirliliğine dikkat çekmek istiyoruz. Böyle giderse 10-20 yıl sonra artık yaşanabilecek bir Van Gölü kalmayacaktır. Nesillerimize daha iyi bir gelecek bırakmak için bu projeyi yaptık. Ekibimizde müzik gurubumuz ve resim çizen arkadaşlarımızda var. Bugün Erciş’te başlayan programımız Adilcevaz ve Ahlat’ta devam etti. Yarın ise Tatvan ve Gevaş’ta programımız devam edecektir. Ekibimiz öğrenci ve öğretim görevlileriyle birlikte 60 kişiden oluşmaktadır” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT