1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Vali Çomaktekin Engellilerle Buluştu
Vali Çomaktekin Engellilerle Buluştu

Vali Çomaktekin Engellilerle Buluştu

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Engelliler Haftası dolayısıyla Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi’nin Engelsiz Yaşam Parkı’nda düzenlediği programa katıldı.AK Parti Amasya Milletvekilli N...

A+A-

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Engelliler Haftası dolayısıyla Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi’nin Engelsiz Yaşam Parkı’nda düzenlediği programa katıldı.

AK Parti Amasya Milletvekilli Naci Bostancı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Uras, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ın da katıldığı programda konuşan Vali Çomaktekin, “Devletimiz son yıllarda sosyal devlet olmanın gereği olarak sizlerin daha huzurlu ve mutlu olması için çok önemli çalışmalar yürüttü. Bu kapsamda çok önemli yasal düzenlemeler yapıldı” dedi.

Engellilerin güzel mekanlara kavuştuğunu anlatan Çomaktekin, “Çok güzel bir mekanda faaliyetlerinizi yürütüyorsunuz. Sizlerin sosyal, kültürel faaliyetler içerisinde olmanız bizleri sevindiriyor. Derneğimizin çok güzel çalışmaları var. Derneğimiz bütün sivil toplum kuruluşlarıyla, kamu kurum ve kuruluşlarıyla güzel ilişkiler içerisinde. Bu projeler sayesinde sizlerin tebessüm ettiğini görmek bizleri sevindiriyor. Gerek bakanlığımızın, gerek valiliğimizin, gerekse belediye başkanlığımızın bu konuda çok önemli katkıları var. Sizlerle beraber olmaktan mutlu olduk” diye konuştu.

Programda daha sonra çeşitli yarışmalarda dereceye giren engelli sporculara ödülleri verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT