1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Vali Küçük Ahilik Gecesine Katıldı
Vali Küçük Ahilik Gecesine Katıldı

Vali Küçük Ahilik Gecesine Katıldı

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Ahilik Haftası dolayısıyla hazırlanan etkinlikler kapsamında düzenlenen Ahilik Yürüyüşü ve Esnaf Gecesi kutlamalarına katıldı.Belediye önünden Topçu Meydanına kadar ya...

A+A-

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Ahilik Haftası dolayısıyla hazırlanan etkinlikler kapsamında düzenlenen Ahilik Yürüyüşü ve Esnaf Gecesi kutlamalarına katıldı.

Belediye önünden Topçu Meydanına kadar yapılan yürüyüşün ardından, meydanda düzenlenen etkinliklere katılan Vali İzzettin Küçük, burada yaptığı konuşmada ahiliğin ahlak işi olduğunu belirtti. Esnaf odalarının yetkilerinin de arttırılması gerektiğini kaydeden Vali Küçük, ahilik teşkilatındaki denetim mekanizmasının bugün de esnaf içinde sürdürülmesi gerektiğini dile getirdi.

Konuşmasının sonunda Vali İzzettin Küçük, Ahilik Haftasını bir kez daha kutlayarak, tüm esnaflara da hayırlı ve bereketli kazançlar diledi.

Programda yapılan konuşmaların ardından, halk oyunları ve esnaf temsilcilerinin sergiledikleri sahne gösterileri ile devam etti. Gecenin sonunda ise, geceye katılanlara etli pilav ikram edildi.

Kutlamalara Vali İzzettin Küçük’ün yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay, ilgili kurum temsilcileri ve esnaflar katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT