1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Varto’da Hemşireler Günü Etkinliği
Varto’da Hemşireler Günü Etkinliği

Varto’da Hemşireler Günü Etkinliği

Muş’un Varto ilçesinde düzenlenen programla "Hemşireler Günü" kutlandı.Varto Devlet Hastanesi yemekhanesinde düzenlenen programa Muş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri H. Yusuf Güneş, Varto Devl...

A+A-

Muş’un Varto ilçesinde düzenlenen programla "Hemşireler Günü" kutlandı.

Varto Devlet Hastanesi yemekhanesinde düzenlenen programa Muş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri H. Yusuf Güneş, Varto Devlet Hastanesi Mali İşler Müdürü Yüksel Arğun ve çok sayıda sağlık çalışanı ile hemşire katıldı. Hastanede yatan hastalara ve hemşirelere gül verilerek pasta kesildi. Burada bir konuşma yapan Muş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri H. Yusuf Güneş, hemşirelerin gününü kutlayarak, “Sağlık hizmetleri biliyorsunuz bir ekip işidir. Biliyorsunuz doktor, hemşire ve sağlık memuru, temizlikçisi, güvenlikçisi hepsi birer parçasıdır. Dolayısıyla biz Hemşire Günü nezdinde hepinizin gününü kutluyoruz. Bu ekipte herhangi bir eksik olduğu zaman bu eksikliği en çok doktorlar hisseder. Bir hemşirenin olmaması sağlık açısında önemli problemlere sebep olur. Bu ekipte bir tarafta hasta var, öbür tarafta şifa veren ekip var. Hepimiz birer şifa vericiyiz. Hepinizin görevini önemsiyoruz” dedi.

Programda kesilen pasta yenildikten sonra Muş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri H. Yusuf Güneş ve beraberindekiler, yeni hastane inşaatında incelemelerde bulunduktan sonra Muş’a gitmek üzere Varto’dan ayrıldılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT