1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Vaski’de ‘AB Destekli Su Projesi’ Toplantısı
Vaski’de ‘AB Destekli Su Projesi’ Toplantısı

Vaski’de ‘AB Destekli Su Projesi’ Toplantısı

Avrupa Birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca ortaklaşa finanse edilen ve Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Plan Proje ve Yatırım Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Erciş İçme Suyu Te...

A+A-

Avrupa Birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca ortaklaşa finanse edilen ve Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Plan Proje ve Yatırım Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Erciş İçme Suyu Temini Projesi için çalışmalar devam ediyor.

VASKİ’de düzenlenen yönlendirme komitesi ve aylık ilerleme toplantısının üçüncüsüne VASKİ Genel Müdürü Mehmet Özköseoğlu ile Plan Proje ve Yatırım Daire Başkanı Orhan Şenkaya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yatırımlar Daire Başkanlığı’ndan Sepetr Moradion ve Şafak Işık, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’ndan Arif Karbak ile projenin müşavir ve müteahhit firma temsilcileri katıldı. Toplantıda projenin gelişimi ve gelinen aşama ile ilgili detaylı sunumlar yapılarak, taraflar bilgilendirildi.

Erciş’te içme suyu sorununu büyük ölçüde çözecek olan bu proje ile 200 kilometrelik şebeke ve su isale hattı, terfi merkezlerinin yapımı, 16 bin abonenin bağlantılarının yenilenmesi, su saatlerinin değişimi, Erciş Işıklı da havza korunması ve çevre düzenlenmesi hedefleniyor. Yeni yapılacak olan su arıtma tesislerinden saniyede 415 litre su arıtılmış olarak halka dağıtılacak. Bölgede de örnek bir proje olarak gösterilen bu projenin Türkiye’de sadece 8 ilde yürütüldüğüne dikkat çekildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT