1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Veysel Karani Anma Etkinlikleri Bu Yıl Sönük Geçti
Veysel Karani Anma Etkinlikleri Bu Yıl Sönük Geçti

Veysel Karani Anma Etkinlikleri Bu Yıl Sönük Geçti

Siirt Valiliği ile Baykan Kaymakamlığı tarafından bu yıl düzenlenen Veysel Karani hazretlerini anma ve Anneler Günü etkinliğine yoğun ilgi olmasına rağmen düzenlenen program, geçen yıllara oranla sönü...

A+A-

Siirt Valiliği ile Baykan Kaymakamlığı tarafından bu yıl düzenlenen Veysel Karani hazretlerini anma ve Anneler Günü etkinliğine yoğun ilgi olmasına rağmen düzenlenen program, geçen yıllara oranla sönük geçti.

Veysel Karani beldesinde Veysel Karani Türbe avlusunda sakal-ı şerif ziyareti ile başlayan program, daha sonra düğün salonunda Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Rehberlik Daire Başkanı Sacide Akbulut tarafından bayanlara yönelik ’Aile sevgisi ve toplumda ailenin önemi ve saygınlığı’ konulu konferansla devam etti.

Yazar Mehmet Fatih Çıtlak’ın imza günü ve İstanbul Beyazıt Cami imam hatibi Suat Göztok tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden buradaki program, Grup Dergah’ın 3 dilde ilahı söylemesiyle sona erdi.

İl dışından çok sayıda kişinin geldiği beldede bu yıl düzenlenen anma günü etkinliklerinin geçen yıllara oranla sönük geçtiği gözlendi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT