1. HABERLER

  2. SANAT

  3. Whatsapp'ta bunu yapanlar dikkat!
Whatsapp'ta bunu yapanlar dikkat!

Whatsapp'ta bunu yapanlar dikkat!

Snapchat, Periscope ve Instagram'ın ardından WhatsApp'da da ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bir bildirim gönderileceği söyleniyor. Peki WhatsApp'ta ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa gerçekten bir bildirim gidecek mi?

A+A-

Son dönemde platforma getirdiği yenilikler ile adını duyuran WhatsApp yine bir güncelleme ile gündeme geldi.Platforma eklenecek olan özellik pek çok kullanıcının başını ağrıtabilir. WhatsApp yeni güncellemesi ile mesajlardan ekran görüntüsü aldığınızda karşı tarafa haber vereceği söyleniyor.Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp'ta ekran görüntüsü almak için son günlere girildi. 

Son dönemlerde anlık mesajlaşma yazılımları kullanıcıların özel içeriklerini koruma altına almak adına farklı bildirimler yapıyor. Bu sistem Whatsapp'a da gelebilir.WhatsApp, yeni güncelleme ile mesajlaşmaların ekran görüntüsünü alındığında karşı tarafa bildirim göndermeye hazırlanıyor. Daha önce Instagram ve Periscope'ta karşımızı çıkan bu özelliğin WhatsApp'a 5 Şubat'ta geleceği söyleniyor.Ortaya çıkan iddiaların ardından ise bazı kesimler WhatsApp'ın asla böyle bir şey yapmayacağını öne sürüyor. 

Ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gönderme özelliğini, çalışma yapısından dolayı şimdilik sadece Snapchat kullanıyor.Bu tip bir özelliğin WhatsApp'a eklenmesi, firmanın kullanıcı kaybetmesine neden olacağı için böyle bir olay gerçekleşmeyeceği ifade ediliyor.WhatsApp'ın kullanıcılarla yaptığı kullanım sözleşmesi gereği de bu durum etik bulunmuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT