1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yabancı Öğrenciler Orhaneli’nde
Yabancı Öğrenciler Orhaneli’nde

Yabancı Öğrenciler Orhaneli’nde

Orhaneli Belediyesi 6 farklı ülkeden 12 genci ağırlıyor.Gönüllü gençlik kampına Güney Kore’den 2, Ukrayna’dan 3, Türkiye’den 2, Fransa, İrlanda, Portekiz ve Rusya’dan birer öğrenci katıldı. Dünya genç...

A+A-

Orhaneli Belediyesi 6 farklı ülkeden 12 genci ağırlıyor.

Gönüllü gençlik kampına Güney Kore’den 2, Ukrayna’dan 3, Türkiye’den 2, Fransa, İrlanda, Portekiz ve Rusya’dan birer öğrenci katıldı. Dünya gençlerini kabul eden Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, gençlerle tek tek ilgilenip böylesine bir programa katılmalarından dolayı onları tebrik etti. Günümüz dünyasında mesafelerin kısaldığına dikkat çeken Tatlıoğlu, “Böylesine programlar ile hem kendi kültürümüzü tanıtma, hem de onların kültürlerini yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Özellikle bölgemiz gençleri açısından bu programın çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ülkemizi ve bölgemizi dünyaya tanıtmanın en iyi yollarından birisi böylesine programlardır. Önümüzdeki aylarda yurtdışından farklı bir grubu daha Orhaneli’de misafir edeceğiz” dedi.

Yurtdışından gelen ve üniversite öğrencilerinden oluşan grup yapımı tamamlanan Taş Mektep’te temizlik yapıt, Karagöz Kültür Şenliğinin hazırlanmasına da yardım edecekler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT