1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Yarım tonluk kadını ameliyat edecek
Yarım tonluk kadını ameliyat edecek

Yarım tonluk kadını ameliyat edecek

Dünyanın en şişman kadını olarak kabul edilen 500 kilogramlık İmen Ahmed Abdulati obezite hastalarının zayıflaması için uygulanan bariyatrik cerrahi ameliyatı için Hindistan'a gidiyor.

A+A-

Yerel medyada yer alan habere göre, daha önce Hint bakanlar Nitin  Gadraki ve Venkaiah Naidu'nun da kilo verme ameliyatlarını yapan Dr. Muffazal  Lakdawala, Abdulati'nin tıbbi raporlarını ve fotoğraflarını beklediğini, kadının  en az 450 kg olduğuna inandığını belirtti.


11 YAŞINDAN BERİ EVDEN ÇIKMIYOR

Dr. Lakdawala, 36 yaşındaki Mısırlı  kadının ailesinden aldığı  bilgilere göre, 5 kilogram olarak doğan Abdulati'ye daha sonra parazit  enfeksiyonu nedeniyle vücuttaki bazı bölgelerin şişmesi olarak nitelendirilen fil  hastalığı teşhisi konulduğunu dile getirdi. Lakdawala, Abdulati'nin 11 yaşına  geldiğinde ayağa kalkamadığı için kilo aldığını, daha sonra da felç geçirerek yatağa mahkum olduğunu ve o zamandan beri evden çıkamadığını anlattı.

Abdulati'nin ameliyat ve tedavi süreci için 2-3 ay Mumbai'de kalması  gerektiğine değinen Lakdawala, genç kadının 100 kilogramın altına düşmesinin 2-3  yıl kadar sürebileceğini ifade etti. Lakdawala, "Ona yardım edeceğimi umut  ediyorum, ama bu konuda emin olduğumu söylemek abartılı olacaktır." dedi.

Dr. Lakdawala, Abdulati'nin kız kardeşinin kendisiyle ekim ayında  iletişime geçtiğini ve ailesinin uçak masraflarını karşılamayacak durumda  olduğundan o zamandan bu yana bağış topladığını belirterek uçuşun gelecek hafta gerçekleşmesini beklediklerini kaydetti.

Öte yandan eğer ailesinin söylediği gibi Mısırlı kadın 500 kilogram  ise, 2010 yılında 292 kilogram ile dünyanın yaşayan en kilolu kadını olarak  Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Amerikalı Pauline Potter'in rekorunu elinden  alabilir.

haber: milliyet

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT