1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Yıldırım Yazı 100 Bin Çiçekle Karşılıyor
Yıldırım Yazı 100 Bin Çiçekle Karşılıyor

Yıldırım Yazı 100 Bin Çiçekle Karşılıyor

Yıldırım Belediyesi, ilçeyi rengarenk çiçeklerle donatarak yaz aylarına hazırlıyor.Yıldırım Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçedeki park, bahçe ve refüjlerde yaza hazırlık çalışmalar...

A+A-

Yıldırım Belediyesi, ilçeyi rengarenk çiçeklerle donatarak yaz aylarına hazırlıyor.

Yıldırım Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçedeki park, bahçe ve refüjlerde yaza hazırlık çalışmaları yapıldı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yaz aylarında şehir estetiğini ön plana çıkarmak adına başta papatya, sardunya, kadife, begonya ve gazanya olmak üzere 100 bin adet çiçek ektik. Ayrıca vatandaşlarımızın mahallerde rahat nefes alabildikleri, çocuklarımızın oyun oynayabildiği park ve bahçelerimizin bakımlarını da aksatmadan devam ettiriyoruz” dedi.

Daha yeşil ve güzel bir Yıldırım için çevre ile ilgili çalışmaların artarak devam ettiğini anlatan Başkan Edebali, “Şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın sosyal alanda yaşam kalitesini artırabilmek adına başta Park ve Bahçeler Müdürlüğü olmak üzere çevreye duyarlı çalışmaları sürdürüyoruz. Kentsel dönüşüm projesi içerisinde yer alan ‘Yeşil Yıldırım’ hedefini gerçekleştirmek adına ağaçlandırma çalışmalarına da hız verdik. Yıldırımlı hemşehrilerimizle güç birliği içerisinde yeşil ve yaşanabilir Yıldırım’ı tekrar inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT