1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yıldızlar Tekvando Türkiye Şampiyonası Marmaris’te Başladı
Yıldızlar Tekvando Türkiye Şampiyonası Marmaris’te Başladı

Yıldızlar Tekvando Türkiye Şampiyonası Marmaris’te Başladı

Yıldızlar Tekvando Türkiye Şampiyonası, Muğla’nın Marmaris ilçesinde başladı.2015 Yıldızlar Tekvando Türkiye Şampiyonası, Marmaris’in ev sahipliğinde gerçekleşiyor. İlk gün maçlarının sabah saatlerind...

A+A-

Yıldızlar Tekvando Türkiye Şampiyonası, Muğla’nın Marmaris ilçesinde başladı.

2015 Yıldızlar Tekvando Türkiye Şampiyonası, Marmaris’in ev sahipliğinde gerçekleşiyor. İlk gün maçlarının sabah saatlerinde başladığı şampiyonada, tekvandocuların erkekler ve bayanlar kategorilerinde ağırlıklarına göre 10 sıklette mücadele ettikleri kaydedildi. 75 ilden 900’ü kız, bini erkek olmak üzere toplam bin 900 sporcunun katıldığı şampiyona, Amiral Orhan Aydın Kapalı Spor Salonu’nda açılış töreniyle başladı. 6 gün sürecek organizasyonu takip etmek için yaklaşık bin 500 kişiden oluşan sporcuların aileleri de ilçeye geldi. Marmaris’te gerçekleşen 2015 Yıldızlar Tekvando Türkiye Şampiyonası’nda başarı gösteren sporcular, 2015 yılında yapılacak Avrupa ve dünya şampiyonasına katılacak milli takım kadrosunu da oluşturacak.

Şampiyona hakkında bilgi veren Merkez Hakem Kurulu Başkanı Aydın Akpınar, “Önümüzde günlerde yapılacak olan Yıldız Avrupa ve Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek sporcuların belirlenmesi açısında önemli bir şampiyonayı gerçekleştiriyoruz. Şampiyona 18 Mayıs’ta sona erecek" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT