1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yıldızlı Projelerde Final Heyecanı
Yıldızlı Projelerde Final Heyecanı

Yıldızlı Projelerde Final Heyecanı

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen “Yıldızlı Projeler Yarışması 2015”in akademisyenlerden oluşan Bilim Kurulu ve sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu’nun değerlendireceği projelerinin final heye...

A+A-

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen “Yıldızlı Projeler Yarışması 2015”in akademisyenlerden oluşan Bilim Kurulu ve sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu’nun değerlendireceği projelerinin final heyecanı başladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) IEEE Öğrenci Kulübü’nün “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla 7’ncisini düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması 2015’te sona gelindi. 15 Aralık 2014 ve 2 Mayıs 2015 arasında alınan projeler 25 Mayıs 2015 tarihindeki finalde değerlendirilecek.

Projelerin değerlendirmesini üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan “Bilim Kurulu” ile başarılı sanayicilerden oluşan “Sanayi Kurulu” birlikte yapacaklar. Bu sayede üniversite-sanayi işbirliği Yıldız Teknik Üniversitesi’nde bir kez daha hayat bulurken, final gününde melek yatırımcıların proje sahiplerini yakından takip edeceği bir ortam olacak. Dereceye giren projeler Silikon Vadisi’nden Kuluçka Sistemi’ne; İngiltere Warwick Üniversitesi’nden prototip atölyesine çeşitli eğitim ve networking gibi kişiye ve projesine yarar sağlayacak birçok şekilde ödüllendirilecek.

Bir yıllık başvuru süresince “Bilişim, Mekanik, Sağlık, Elektrik-Enerji” kategorilerinde toplamda 262 proje başvurusu alınan yarışmanın finali ve ödül töreni, 25 Mayıs 2015 günü Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT