1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. YKS tercih kılavuzu yayınlandı
YKS tercih kılavuzu yayınlandı

YKS tercih kılavuzu yayınlandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na katılan milyonlarca adayın beklediği YKS teric kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. YKS tercihleri nasıl yapılır? YKS tercih tarihleri nedir?

A+A-

ÖSYM YKS tercih kılavuzunu yayınladı. Üniversite sınavına katılan milyonlarca dayın beklediği YKS tercih kılavuzu öğrencilerin erişimine açıldı. YKS tercihleri nasıl yapılır? YKS tercih süresi ne kadar? İşte merak edilenler...

ÖSYM YKS TERCİH KILAVUZU YAYINLADI

ÖSYM'den yapılan duyuruya göre;

2019-YKS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2019 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 29 Temmuz 2019 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Adaylar, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. 'Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü' mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT