1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yozgat’ta 12 Yaşındaki Muhammet Ameliyat İçin Yardım Bekliyor
Yozgat’ta 12 Yaşındaki Muhammet Ameliyat İçin Yardım Bekliyor

Yozgat’ta 12 Yaşındaki Muhammet Ameliyat İçin Yardım Bekliyor

Yozgat’ta doğuştan yarık damak ve dudak hastalığı bulunan 12 yaşındaki Muhammet Akkaya, ameliyat olmak için yardım bekliyor.Yozgat’ın Sorgun ilçesi Karşıyaka Mahallesinde ikamet eden Muhammet Akkaya,...

A+A-

Yozgat’ta doğuştan yarık damak ve dudak hastalığı bulunan 12 yaşındaki Muhammet Akkaya, ameliyat olmak için yardım bekliyor.

Yozgat’ın Sorgun ilçesi Karşıyaka Mahallesinde ikamet eden Muhammet Akkaya, doğuştan yarık damak ve dudak rahatsızlığı olduğu için konuşamıyor ve yemem yemede güçlük çekiyor. Muhammet Akkaya’nın annesi Yasemin Akkaya, Muhammet’in doğuştan yarık damak ve dudak rahatsızlığı bulunduğunu belirterek, “Konuşamıyor, yemek yiyemiyor, daha önce 6 kez ameliyat oldu anacak bir sonuç alamadık. Tekrar ameliyat olması gerekiyor fakat, sosyal güvencemiz ve maddi imkanımız olmadığı için ameliyat ettiremiyoruz” dedi.

Ankara ve Kayseri’de hastaneye götürdüklerini ancak doktorların sürekli gün attıklarını bir türlü ameliyat ettiremediklerini ifade eden Anne Akkaya, “Çocuğum 12 yaşında okula gidemiyor, dışarı çıkıp arkadaşlarıyla oynayamıyor. Yemeğini yiyemiyor, doktorlarımızdan, hayırsever vatandaşlarımızdan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’ndan yardım bekliyorum. 4 çocuğum var, eşimin sürekli bir işi yok inşaatlarda çalışıyor, geçimimizi zor sağlıyoruz. Televizyon ve internetten doktorlarla konuştuğumuzda ameliyatın yapılabileceğini ancak 40-50 bin lira para istiyorlar. Bizim de bunu karşılama imkanımız yok. Ankara ve Kayseri’ye hastaneye götürecek yol parası dahi zor buluyoruz. Bu konuda vakıftan yardım istedik fakat karşılamadılar. Ne yapacağımızı şaşırdık. Yetkililer ve hayırseverlerden yardım bekliyorum, çocuğumun ameliyatını yaptırsınlar, benim çocuğum da okula gitsin, arkadaşları ile oynasın istiyorum” diye konuştu.

Baba Osman Akkaya da oğlunu daha önce ameliyat ettirdiklerini ancak yine ameliyat gerektiğini, maddi imkansızlıklardan dolayı yaptıramadıklarını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT