1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Yozgat’ta Öğrencilere Astsubay Meslek Yüksek Okullarının Tanıtımı Yapıldı
Yozgat’ta Öğrencilere Astsubay Meslek Yüksek Okullarının Tanıtımı Yapıldı

Yozgat’ta Öğrencilere Astsubay Meslek Yüksek Okullarının Tanıtımı Yapıldı

Yozgat’ta öğrencilere Kara Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nun tanıtımı yapıldıYozgat Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda yapılan tanıtım programında Jandarma Bi...

A+A-

Yozgat’ta öğrencilere Kara Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nun tanıtımı yapıldı

Yozgat Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda yapılan tanıtım programında Jandarma Binbaşı Mehmet Demir ve Kıdemli Başçavuş Vahit İnci, öğrencilere Astsubaylık mesleği ve okulları hakkında bilgi verildi. Jandarma Binbaşı Demir, insan hayatının en önemli dönüm noktalarından birisi olan meslek seçimi ile kendi yaşam biçimini de seçtiğini belirterek, “Bireyin gelecekteki yaşam tarzının belirlenmesinde dönüm noktası olan meslek tercihi, doğru ve isabetli verilmesi gereken bir karardır. Çalışma hayatının kalitesi ve çalışma adına yaptığımız faaliyetlerimiz, bireysel mutluluğumuzu doğrudan etkiler. Dolayısıyla çalışma hayatında ve özel hayatımızda mutlu olmanın, iyi bir kariyer elde etmenin ilk adımı da, kişiliğimize uygun meslek seçiminden geçer. Bizler de sizlerin, hayatınızda vereceğiniz en önemli kararlardan biri olan meslek seçiminize yardımcı olmak için bu tanıtım programını planladık” dedi.

Tanıtımda Astsubay Meslek Yüksek Okuluna giriş koşulları okulların eğitim ve öğretim, başvuru işlemleri, sınavlar ve soruların cevaplandırılması şeklinde gerçekleştirilen tanıtım programında gençlere askeri okullar hakkında geniş kapsamlı bilgi verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT