1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. YYÜ Teknokent Yeni Binasında
YYÜ Teknokent Yeni Binasında

YYÜ Teknokent Yeni Binasında

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Teknokent A.Ş. yeni hizmet binasında ilk yönetim kurulu toplantısını Rektör Prof. Dr. Peyami Battal başkanlığında gerçekleştirdi.YYÜ bünyesinde 2012 yılında kurulan...

A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Teknokent A.Ş. yeni hizmet binasında ilk yönetim kurulu toplantısını Rektör Prof. Dr. Peyami Battal başkanlığında gerçekleştirdi.

YYÜ bünyesinde 2012 yılında kurulan Teknokent A.Ş için kampus alanında yapılan 3 bin 500 metrekare kapalı alana sahip yeni hizmet binasında ilk toplantı gerçekleştirildi. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ın başkanlık ettiği toplantıya YYÜ Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necat Görentaş, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çok ve Van İŞGEM Başkanı Mahmut Gedik katıldı. Yeni hizmet binasında yapılan ilk toplantı ile ilgili bilgi veren YYÜ Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Yrd. Doç Dr. Necat Görentaş, hizmet binasının yaklaşık 4 milyon 200 bin TL’ye mal olduğunu ve bu paranın tamamının Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından karşılandığını kaydetti. YYÜ Teknokent A.Ş.’nin kuruluşundan bu yana sağladığı katkılardan dolayı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a şükranlarını ileten Yrd. Doç. Dr. Görentaş, Teknokent bünyesinde toplam 27 ofisin girişimcilere tahsis edileceğini söyledi. Yurt içi ve yurt dışından yoğun bir talebin olduğunu anlatan Görentaş, şu ana kadar 14 ofisin girişimcilere tahsis edildiğini söyledi. Yoğun bir talep olduğunu dile getiren Görentaş, bu talebin karşılanması için en kısa sürede ikinci bina için çalışmalara başlanılacağını belirtti. Tahsis edilen ofislerde medikal ve sağlık, tarım ve hayvancılık, kimya, yazılım - bilişim teknolojileri, gıda ve inşaat sektörleri gibi ilin ekonomik anlamda gelişmesine önemli katkılar sağlayan alanlarda girişimci ve şirketlerle sözleşmelerin imzalandığını ifade eden Görentaş, Teknokentin çevre düzenlemesi için gerekli projelerin hazırlandığını ve en kısa sürede hayata geçirileceğini kaydetti. Teknokent’in özelde bölgeye genelde Türkiye ekonomisine büyük katkılar sunacağının altını Görentaş, bölgenin üniversite ve sanayi iş birliğinde lokomotif görev üstelenecek olan YYÜ Teknokent A.Ş.’nin girişimcilerine büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT