1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Evde Bakım Hizmeti Alan Vatandaşları Yalnız Bırakmıyor
Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Evde Bakım Hizmeti Alan Vatandaşları Yalnız Bırakmıyor

Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Evde Bakım Hizmeti Alan Vatandaşları Yalnız Bırakmıyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cemil İlbaş ve kurum sosyologlarından Süleyman Duman, Horasan ilçesinde evde bakım hizmeti alan vatandaşları ziyaret ettiler.Engelli evde bakım hizmetler...

A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cemil İlbaş ve kurum sosyologlarından Süleyman Duman, Horasan ilçesinde evde bakım hizmeti alan vatandaşları ziyaret ettiler.

Engelli evde bakım hizmetlerinden yararlanan ailelerin sorunlarını dinleyen İlbaş, kurumun çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Evde bakım hizmetleri kapsamında aylık yaklaşık 5.8 milyon TL’lik ödenek ayrıldığını belirten İlbaş, “Engelli ve yaşlı hizmetleri kapsamında 3 bin 568 kişiye engelli kimliği verilirken, engelli evde bakım hizmetleri kapsamında aylık yaklaşık 5.8 milyon TL ödeme yapılmaktadır. 2007 ile 2015 yılları arasında yaklaşık 269 milyon TL’lik ödenek ayrılmıştır. Saha çalışmaları yaparak, bu alandaki çalışmalarımızı gözden geçiriyoruz” dedi.

Evde bakım hizmeti alan vatandaşlar ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, yapılan yardımlar için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT