1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. GERMENCİK

  4. AK Partili Bircan hakkında şok iddia!
AK Partili Bircan hakkında şok iddia!

AK Partili Bircan hakkında şok iddia!

Germencik Tariş İncir Tarım Satış Kooperatifi personeli 38 yaşındaki Ayşegül Demir, Kooperatif Başkanı Mustafa Bircan’ın kendisine sözlü ve fiziki taciz ile şantajda bulunduğunu iddia ederek şikayetçi oldu.

A+A-

Germencik İncir İşletme Müdürlüğü Kalite Kontrol bölümünde temizlik personeli olarak 10 yıldır çalıştığını belirten Ayşegül Demir, Tariş İncir Tarım Satış Kooperatifi ve AK Parti Germencik İlçe Başkanı Mustafa Bircan’ın kendisine sözlü ve fiziki tacizde bulunduğunu iddia etti.

‘BÖYLE ŞEYLER İKİ KİŞİ ARASINDA ELEKTRİKLENME OLURSA OLABİLİR’

İncirliova’da ikamet ettiğini, evli ve 2 kız çocuğu olduğunu dile getiren Demir, Germencik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek Başkan Mustafa Bircan hakkında suç duyurusunda bulundu. İncir İşletme Kooperatifi kalite kontrol bölümünde temizlik personeli olarak çalıştığını belirten Ayşegül Demir, “Başkan Mustafa Bircan’ın odasına temizlik yaptığımız esnada kendisi odaya geldi. Ben de bir şey içermisiniz diye sordum. Önce içmeyeceğini belirtti ve daha sonra bir soda alabileceğini söyledi. Biz odasından çıktık ve kendi bölümümüzde çalıştığımız esnada bana, ‘Soda şişesi boş masanın üzerinde duruyor’ diye mesaj attı. Bu mesajı o anda yanımda bulunan ve birlikte çalıştığımız 4 kişiye daha gösterdim. Onlar niyetinin kötü olduğunu ve Başkanın odasına gitmememi söyledi. Ben işim gereği çağrıldığım için gitmem gerektiğini düşündüm. Gittiğimde Başkan Bircan masasında oturuyordu ve bilgisayarından porno film izliyordu. Bana, ‘Çok fit bayansın, çok güzelsin. Bir yıldır seni takip ediyorum. Böyle şeyler iki kişi arasında elektriklenme olursa olabilir’ dedi. Böyle bir şeyi nasıl bana teklif edebilirsin diye kendisine tepki gösterdim. Ayağa kalkıp önce kapıyı kapatıp kollarımı tutarak beni kendisine çekti ve dudaklarımdan öptü. Bu esnada kendisini itip aşağıya indim. Mesai arkadaşım Emine K.’ya olayı anlattığım esnada arkamdan gelip bizi dinlediğini fark ettim. İşe ihtiyacım olduğundan o an hemen gidip şikayetçi olmadım” dedi.

“SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİM”

Daha sonra Başkan Bircan’ın bir güvenlik personeli ile birlikte çalıştığı personeli odasına çağırarak toplantı yaptığını söyleyen Demir, “Bana sağda solda dedikodu yaptığımı söyledi ve diğer personele de işleriyle tehdit etti. Yine üretim şefliği bölümünde çalışan yengem ile birlikte beni işten çıkarmakla tehdit etti. Ben bu olanlara dayanamadığım için kendisinden şikayetçi oldum. Sonuna kadarda bu olayın gerçeğe kavuşması için mücadele edeceğim” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR KADIN ÇALIŞAN ODAMA YALNIZ GİREMEZ”

Ayşegül Demir’in iddiaları hakkındaki soruları yanıtlayan Mustafa Bircan, “Ben 27 yıldır idarecilik yapan birisiyim. Ben aptal mıyım böyle bir şey yapacak. Ben Tariş’te sürekli mesai yapan birisi de değilim. Ayrıca, benim odama sekreterim veya güvenlik görevlisi olmadan hiçbir kadın çalışan yalnız giremez. Bu benim prensibimdir. Bunlar tamamen iftiradır” açıklamasında bulundu. 

HABER:Erdal Aydın - Denge

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT