670 Rakımda İş Güvenliği Denetimi Yapıldı

670 Rakımda İş Güvenliği Denetimi Yapıldı

Ayyıldız Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) tarafından Çine Madran Dağı’nın 670 rakımında faaliyet gösteren maden firmasına iş sağlığı ve iş güvenliği denetimi yapıldı.

Ayyıldız OSGB tarafından, Çine’nin Topçam Mahallesi Dedeler mevkiinde yer alan Akmin Endüstri Mineralleri A.Ş’ye ait maden sahalarında ‘iş sağlığı ve iş güvenliği’ denetimleri yapılıyor. Çine’den 35 kilometre uzaklıkta ve 670 rakımda faaliyetlerini sürdüren Akmin Maden Ocağında yapılan rutin iş sağlığı ve iş güvenliği kontrolerine devam ediliyor. Madende 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yasası çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalarda, işçilere iş kazası ve yangın konusunda da bilgilendirme eğitimleri veriliyor. Akmin A.Ş. Genel Müdürü Bilal Pehlivanoğlu, yaptığı açıklamada; “Çine’de 2013 yılından bu yana kuvars, feldspat gibi endüstriyel ham maddeler üreten Akmin maden firmamız, bölgesel kuvars ham maddesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere fabrikalara göndermekteyiz. Bizim için iş sağlığı ve iş güvenliği önemlidir. Daha önceki tecrübelerimizle edindiğimiz bilgiler çerçevesinde İş Sağlığı ve İş Güvenliğini önemsiyor ve ciddiye alıyoruz. Çünkü, bu konunun hassasiyetini biliyoruz. İş güvenliğindeki amaç çalışanların önce can güvenliklerini korumaktır. Bizim firma olarak prensibimiz; öncelikle kanunlara ve yasalara uymaktır. İş sağlığı ve iş güvenliği yasası gerekliliklerini yerine getiriyoruz. Çalışanlarımızın sağlığını koruyucu ve güvenliğini sağlayıcı tedbirler almanın da önemli olduğuna inanıyoruz. Çalışanlarımız tarafından yaşanabilecek herhangi üzücü bir durumun, bizleri ve onları olumsuz yönde etkileyeceğinin de bilincindeyiz ve iş kazalarını da önlemek amacıyla bu çalışmaları yapıyoruz. Gerek küçük gerekse büyük işyerlerinin iş sağlığı ve güvenliğini önemsemesi gerekiyor, konunun kanuni, insani ve bir de vicdani boyutu da var. Ayyıldız firması, Bizleri iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirip yönlendirerek, hassasiyetle ve ciddiyetle görevini yerine getiriyor” dedi.

Ayyıldız İş Sağlığı ve İş Güvenliği Genel Müdürü ve Kurucusu Muharrem Demirbilek de, “Akmin A.Ş., tecrübeli bir grup. Özellikle maden sektöründe Aydın’da Çine’de ve Ege bölgesinde gerek yurt içi gerek yurt dışı yatırımcıların arasında örnek teşkil eden madencilik sektöründe başarılı bir geçmişi olan bir firma. Bizim için de böyle tecrübeli bir grupla çalışmak çok önemli. Ortak Sağlık Güvenlik Birimimiz tarafından, şu an her ay yaptığımız periyodik denetimimizi gerçekleştiriyoruz. Maden ocağı ile ilgili, bugüne kadar İş sağlığı ve iş güvenliği konusunda gerekli çalışmalar yapıldı ve alınması gereken tedbirler alındı. Bu ve bu gibi benzeri çalışmalarımız da devam ediyor” diye konuştu.

670 Rakımda İş Güvenliği Denetimi Yapıldı

670 Rakımda İş Güvenliği Denetimi Yapıldı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler