AK Partili Abak’tan CHP’li Alptekin’e “Kayyum Başkan” yorumu

AK Partili Abak’tan CHP’li Alptekin’e “Kayyum Başkan” yorumu

Diyanet TV’nin Ramazan yayınları dolayısıyla lüks bir teknede yayınlanan programına tepkiler sürerken, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin ile AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak arasındaki “diyanet” tartışmaları bambaşka bir boyuta büründü.

GÜNAY PABUŞÇU-CHP’li Başkan Alptekin’in, AK Partili Başkan Abak’a ithafen,  “Evet şu yoklukta, millet açlıkla boğuşurken yakışıksız olmuş. Zaten vakfın gayesi yardım toplamak. Bu bağışçı da gemi kiralamaya yönlendirileceğine, garip gurebaya yönlendirilmeliydi. Neden? Korkuyor, aman bana ne derler, neme lazım, yerimden yurdumdan olurum diyor” ifadelerini,  ülke ekonomisi yorumları takip etti.

CHP’li Başkan Alptekin ekonomik dar boğazlık üzerinden yüklendiği AK Partili Abak ve AK Parti hükümetini şu sözlerle eleştirdi:
“İşsizlik almış başını koşmuş. TÜİK artık iş bulmaktan ümidini kesip, iş aramayanları listesine bile almıyor. Siz istediğiniz kadar konuşun, bu aziz millet, işsizliğin, aşsızlığın geldiği durumu da biliyor, buna kimin beceriksizliğinin neden olduğunu da! Bu milleti getirdiğiniz bu halin hesabını sandıkta vereceksiniz. Esnafımızı entübe ettiniz, çiftçimizi, işçimizi, emeklimizi; AKP hükümeti olarak koca bir milleti entübe edip, solunum cihazına bağladınız. Diyanetin, vakfın başkanının israfının derdini de onlara bırakın, o israfa bari ortak olmayan inanın size yakışmaz! Bak Sayın Abak, belki senin haberin yoktur ama ben sana yol göstereyim. KİT komisyonu başkanı milletvekilinize soruver o sana tek tek anlatır.”

“Siyasi etik, adap ve usulden uzak bir yöntem ve tavır sergiliyor”
AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, son zamanlarda CHP’li Başkan Alptekin ile arasında yaşananlara,  “Son günlerde CHP Nazilli İlçe Teşkilatı’nın kayyum ilçe başkanı ile karşılıklı bir atışmanın içerisine girdik gidiyoruz. Arkadaşın siyaseten işi olmadığı ve zamanı bol olduğu için bir yerde durmayı da bilmiyor. Öncelikle belirtmek isterim ki, mevcut gündem ile ilgili olarak bu zata son kez cevap veriyorum. Zira, bu karşılıklı cevap vermelerin Nazillili hemşehrilerimizi sıkmaya başladığının da farkındayım. Kayyum başkan ne yazık ki emaneten altına verilen o koltuğu kaybetmemek adına siyasi etik, adap ve usulden uzak bir yöntem ve tavır sergilemektedir. İlk başta bu işlerde acemiliğine ve heyecanına verdik. Ancak görülen o ki, arkadaş kullandığı dil ve takındığı tavır itibariyle haddini aşmakta, siyasi bir ayara ihtiyaç duymaktadır. Muhtemelen geçici olduğu bu kayyumluk döneminde ünlü olma gayretinde olan bu arkadaşa CHP’nin içinde tanıdığım büyükleri usul ve yöntem öğretecektir. Bak Serdar Başkan öncelikle senin siyasi muhatabın Nazilli’de benim. Mustafa Savaş vekilimiz ile muhatap olmaya çalışman, yalan ve algıdan ibaret tespit ve açıklamalarına Sayın Vekilden cevap beklemen cidden bu işlerden anlamadığını ortaya koyuyor” yorumunu getirdi.

“19 yıllık iktidarımızda açılan fabrika ve yapılan yatırımları katalog olarak göndereceğim”
Siyasette haddini ve yerini bilmenin önemine vurgu yapan AK Partili Başkan Abak,  “Bak ayağının altında sabun var. İki gün sonra zaten o koltukta yoksun. Boşuna Don Kişot olmana, yukarıda birilerine selam çakmana, şirin görünmene gerek yok. Her türlü entrikaların döndüğü partinde o koltuğu sana yedirmezler. İkinci husus son açıklamanda  “korkuyor” demişsin, çok şükür bizi de seni de bilen bilir. Şu hayatta Allah’ tan başka korkacağımız bir mevhum bulunmadığı gibi bizi korkutacak veya korkuyla siyaset yaptıracak beşer de tanımıyorum. Açıklamanda birileri üflemiş kulağına yine sallamışsın. Daha öncede söyledim oku diye, konuşmadan önce aç oku belediye mevzuatını, sonra bir uygulamalara bak. Belediyeler bulundukları yerlerde istihdama yönelik projeler ve faaliyetler yapar. Girişimcilere ön ayak olur, bulundukları bölgeye yatırım ve istihdam getirirler. En yakınımızda Kuyucak ve Buharkent Belediye Başkanlarımızı ve ilçelerini ziyaret et size öğretsinler bu işi. Bahsetmişsin ya CHP döneminde açtığımız fabrikalar diye.. Bir say da şunları ağzından duyalım başkan. Ömrü hayatında dünya gözüyle CHP’nin açtığı bir fabrika, yaptığı bir yatırım gördün mü sen? Tabi ya heykel ve musluk işleri sizden soruluyordu değil mi? Merak etme ben sana 19 yıllık iktidarımızda açılan fabrika ve yapılan yatırımları katolog olarak göndereceğim. Takdir edersin ki buraya sığmaz Serdar Başkan” ifadelerini kullandı.

AK Partili Başkan Abak, CHP ile sandıkta yine görüşeceklerini belirterek,  3 Kasım 2002, 22 Temmuz 2007 , 12 Haziran 2011, 1 Kasım 2015 ve 24 Haziran 2018 Türkiye Genel Seçimleri’nin sonuçlarını hatırlattı.

“Mustafa Savaş’ın sana çok selamı var”
Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçta kokain ve esrarla yakalanan CHP’li Halil Yıldırım üzerinden CHP’li Başkan Alptekin’in sessizliğini hedef alan AK Partili Başkan Abak, “Sahiden Serdar Başkan geçen sefer bir kaç husus sormuştum, cevap mı veremedin , yoksa verdirmediler mi? Hani şu kokocu partilin için, parti içi taciz ve tecavüzler için, ayrıca parti içi usulsüz ödemeler için ne düşündüğünü öğrenmek istemiştim. İzin verirlerse bir cevap verirsin inşallah. Ha bu arada , üzerimde kalmasın, KİT Komisyon Başkanı Milletvekilimiz Sayın Mustafa Savaş’ın sana çok selamı var” sözleriyle açıklamasını tamamladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler