AK Partili Kutlu bir kez daha sordu: “Serdar Başkan memuriyetinden niçin istifa ettin?

AK Partili Kutlu bir kez daha sordu: “Serdar Başkan memuriyetinden niçin istifa ettin?

AK Parti Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Recep Kutlu, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin’i sert sözlerle hedef aldı. Kutlu, Alptekin’e “Kuyucak’ta tapu memuru olarak görev yaparken Karpuzlu’ya niçin görevlendirildin ve akabinde istifa ettin?” dedi.

GÜNAY PABUŞÇU- AK Parti Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Recep Kutlu, AK Parti Aydın Miletvekili Mustafa Savaş’ı eleştiren CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin’e yüklendi.

“Memuriyetinden niçin istifa ettin?”

Daha önceki açıklamalarında sorusunun Alptekin tarafından cevapsız bırakıldığını hatırlatan Kutlu, “Serdar Başkan size daha önceki basın açıklamamda bir soru sormuştum. Ancak yine laf kalabalığı yaptın, cevabı alamadım. Sorumu bir kez daha tekrar ediyorum; Kuyucak’ta tapu memuru olarak görev yaparken neden Karpuzlu İlçesinde görevlendirildin ve akabinde memuriyetinden niçin istifa ettin?” sorusunu yöneltti.

“Hadsiz ve acizsin”

Kutlu, Alptekin’in CHP’nin kalemşörleri tarafından eline verilen metni basın yoluyla paylaştığını belirterek, “Serdar Başkan seni daha önce çok defalar uyardık, partimizin değerli vekili Mustafa Savaş'ı ağzına alma haddine değil diye. Hadsiz olduğun gibi aciz olduğunu da biliyoruz. Sana o koltuğu verenler ne derse onu yapmak durumunda kalıyorsun” diye konuştu.

“Yerel seçimdeki başarıyı HDP’lilere borçlusunuz”

2019 yerel seçimlerinde CHP’nin Aydın’daki başarısını HDP’ye borçlu  olduğunu vurgulayan Kutlu, “Atıp tutarken ne yazık ki son genel seçimlerde partimizin Aydın’da en fazla vekile sahip olduğu gerçeğini unutma gafletine düşmüşsün. 2019 yerel seçimlerinin sonuçlarını ülke genelinde birçok yerde olduğu gibi ilimizde de gizli ortağınız HDP’lilerin oylarına borçlu olduğunu unutma” ifadelerini kullandı.

“Şehri siz brandacılardan kurtaracağız”

Aydın’da CHP’li büyükşehir belediyesinin beceriksiz bir yönetim sergilediğini öne süren Kutlu, açıklamalarına şöyle devam etti: 

“Vatan sevgisinden ve sözde engellemelerden bahsetmişsin. Başkan, bizler gerek Nazilli’miz gerekse Aydın’ımız için elimizi taşın altına koymaktan hiç ir zaman imtina etmedik. Ne yazık ki siyasi iktidarımız tarafından gerçekleştirilen birçok hizmetin üzerine çöreklendiğinize şahit olduk. Bizim için aslolan milletimize hizmet olup, sizin gibi ufak hesaplar peşinde olmayız. Nazilli ve Aydın genelinde beceriksiz bir yönetim sergileyen sizlere sormak isteriz; Nazilli'nin altyapı sorununu çözmek için bir proje ürettiniz de biz mi engel olduk? Sahi İstasyon Meydanı'nda yaptığınız yer altı otoparkında zemini kazdıktan sonra kanalizasyonu nasıl patlattığınızı, deplase çalışmaları için Nazilli’de trafiği nasıl mahvettiğinizi bir anlat da belediyeciğinizi görsün bir halkımız. Sen bırak yapamadığınız altyapı ve üst yapıyı da, Mayıs ayında size teslim ettiğimiz Millet Bahçesi'ni nasıl izbeliğe çevirdiğinizi halkımız görüyor. Oraya bakıp gözetmenizi biz mi engelliyoruz? Seçim öncesi verdiğiniz vaatlerin listesini size iletmek bizim için artık farz oldu. Siz de engellendiğini iddia ettiğiniz projeleri getirin de, kamuoyu gerçekleri görsün. Serdar Başkan altyapı sorunu demişken, bak bugün 10 dakikalık fırtına ve yağış merkez mahallelerimizi yine Venedik'e döndürdü. İlçede trafik felç oldu. Altyapı sorununu bitirdiniz öyle mi? Hayatınız yalan ve algı. Allah’ın izniyle 2024 seçimlerinde bu halkı ve şehri siz brandacılardan kurtaracağız.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler