AK Partili Yavuz: "Damızlık manda düvesi yetiştiricilerine yüzde 50 destek verilecek"

AK Partili Yavuz: "Damızlık manda düvesi yetiştiricilerine yüzde 50 destek verilecek"

AK Parti Aydın Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Metin Yavuz, damızlık manda düvesi yetiştiricilerine yüzde 50 oranında hibe desteği sağlanacağını müjdeledi.

HAVADİS HABER - AK Parti Aydın Milletvekili ve AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Metin Yavuz, damızlık manda düvesi yetiştiricilerine yüzde 50 oranında hibe desteği sağlanacağını söyledi.

Destekle ilgili tebliğin Resmi Gazete’de yayımlandığını kaydeden Milletvekili Yavuz, “Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından hazırlanan "Damızlık Manda Düvesi Yetiştiriciliğinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği", Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğe göre, damızlık manda düvesi yetiştiricilerinin işletmelerinde yeni inşaat yapımı veya kapasite artırımı/rehabilitasyon çalışmalarına, damızlık dişi manda ve manda boğası ile yem karma ve dağıtma makinesi alımlarına, hibeye esas alım tutarlarının yüzde 50'si oranında destek sağlanacak” dedi.

“ÜYELİK ŞARTI ARANMAYACAK”

Damızlık manda yetiştiricileri birliklerinin başvurularında, birliğe üyelik şartı aranmayacağını belirten Milletvekili Yavuz, “Yayımlanan tebliğle, damızlık manda yetiştiriciliği yapan modern büyükbaş hayvancılık işletmelerinin kurulmasını, ülkemizin bu alandaki ihtiyacının karşılanmasını, manda sayısının artırılmasını, et-süt üretiminde verimliliğin ve kalitenin yükseltilmesini, kırsal alanlarda istihdamın geliştirilmesini sağlayacak yatırımların desteklenmesine ilişkin usul ve esaslar da belirlendi. Buna göre, tebliğ kapsamındaki desteklerden, yeni yatırım projelerinde inşaat yapımı, hayvan alımı ile makine, alet ve ekipman alımı olarak belirlenen projelerin üçüyle birlikte başvuran damızlık manda yetiştiricileri birliği üyelerine, rehabilitasyon veya kapasite artırımı projelerinde konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı kapsamındaki manda yetiştiriciliği yatırım konularından en az birini ihtiva eden projeyle başvuran yatırımcılara destek verilecek. Ayrıca, damızlık manda yetiştiricileri birliklerinin başvurularında, birliğe üyelik şartı aranmayacak. Desteklerinden dolayı Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyor, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Dr. Bekir Pakdemirli'ye teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

151388510-2836196873317660-4160001692447467545-o.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler