Arslan, “Bizler de uygun kredilerden faydalanmak istiyoruz”

Arslan, “Bizler de uygun kredilerden faydalanmak istiyoruz”

Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yeni kabinenin güçlü ekonomi için güven verdiğini belirten Arslan, yeni sistemden taleplerini sıraladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede kurmayları belli oldu.

Yeni dönemde Türkiye ekonomisini yönetecek isimler arasında daha önce de bakanlık ve ekonomiden sorumlu başbakan yardımcılığı yapan Mehmet Şimşek yer alırken, Tarım ve Orman Bakanlığına İbrahim Yumaklı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına Mehmet Fatih Kacır getirildi.

Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, yeni kabinenin güçlü ekonomi için güven verdiğini, ekonominin en kısa sürede toparlanması için beklenti içinde olduklarını söyledi.

“Bizler de uygun kredilerden faydalanmak istiyoruz”

Nazilli Ticaret Odası üyesi ile esnaf odaları üyelerinin arasında unvan farklılıklarının olduğunun altını çizen Arslan, “Her iki kişi de aynı nitelikte aynı işi yapıyor, aynı cirosu var. Esnaf odası üyesi uygun krediye ulaşabilirken,  bizim oda üyemiz unvanından dolayı uygun krediyi bulamıyor. Bu bence anayasaya aykırıdır. 15-20 milyon lira ciroyla esnaf odasına üye birçok esnaf var. Bunun karşılığı küçük esnaf demek değil. Bizim üyelerimizin de bu kredilerden aynı şekilde faydalanabilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

“Ara eleman yok, yatırım alanları kısıtlı”

Sadece belli bir kesimin vergi yükü altında ezildiğine dikkat çeken Arslan, vergilerin düşürülerek tabana yayılması gerektiğini belirterek, “İstihdam sorunumuz var. Ara eleman sıkıntısı yaşıyoruz ve bu acil çözülmesi gereken bir konu. Nazilli’de yatırımcılarımız var ama yatırım alanlarımız sınırlı, buna hala bir çözüm üretilemedi. Küçük işletmelerimizin de yer sorunu var. Önceliklerimiz bunlar olmalı.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.